SANATTANSİNEMA

“Soul” filminin yeni fragman ve görselleri yayınlandı

İşte Soul'ün merakla beklenen fragman ve görselleri

Oscar ödüllü Pete Docter’ın (“Ters Yüz”, “Yukarı Bak”) yönetmenliğini, Kemp Powers’ın (“One Night in Miami”) yardımcı yönetmenliğini ve Akademi Ödülü adayı Dana Murray’in (Pixar kısa filmi “Lou”) yapımcılığını üstlendiği Disney ve Pixar’ın “Soul” filmi yakında izleyici ile buluşacak.

Kuşkusuz film izleyici buluşmadan yeni fragman ve görseller bekleniyordu. Filmi merakla bekleyenlerin merakını filmin yapımcıları giderdi. Yeni fragman ve görseller yayınlandı.

Film hakkında bir kaç ipucu

Seni sen yapan şey… nedir? Pixar Animation Studios’un yepyeni uzun metrajlı filmi “Soul”, şehrin en iyi caz kulübünde çalmak üzere hayatının şansını yakalayan ortaokul müzik öğretmeni Joe Gardner‘ı (Jamie Foxx’un sesiyle) karşınıza getiriyor. Küçük bir yanlış adım, Joe’yu New York sokaklarından, yeni ruhların dünyaya gitmeden önce kişiliklerini, tuhaflıklarını ve ilgi alanlarını edindikleri fantastik bir yer olan Önceki Dünya’ya götürür. Yaşamına geri dönmeye kararlı olan Joe, insan olmanın çekiciliğini hiç kavrayamamış olan, erken büyümüş ruh 22 (Tina Fey‘in sesiyle) ile birlik olur. Joe yaşamanın harika taraflarını umutsuzca göstermeye çalışırken, hayatın en önemli sorularından bazılarının yanıtlarını keşfetme şansı yakalar.

Filmi renklendirenler

Bilindiği gibi  yönetmen Pete Docter “Sevimli Canavarlar” (2001) ve aynı zamanda Oscar ödüllü sinema filmleri “Yukarı Bak” (2009) ve “Ters Yüz” (2015) filmlerini yönetti Docter  ayrıca Pixar Animation Studios’un önde gelen yaratıcı beyinlerinden biri.

Dünyaca ünlü müzisyen Jon Batiste film için orijinal caz müziği yazacak ve Nine Inch Nails‘den Oscar ödüllü Trent Reznor ve Atticus Ross (“Sosyal Ağ“), gerçek dünya ve ruh dünyası arasında geçişler yaptıracak müzikler besteleyecek.

Künye

Seslendirenler: Jamie Foxx, Tina Fey, Phylicia Rashad,  Ahmir-Khalib Thompson a.k.a. Questlove, Angela Bassett, Daveed Diggs

Yönetmen: Pete Docter

Yapımcı: Dana Murray, p.g.a.

Yardımcı Yönetmen: Kemp Powers

Senaristler: Pete Docter, Mike Jones and Kemp Powers

Soul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı