SANATTANTİYATRO

‘Söz Veriyorum’ ilk gösterimini yaptı.

Aleksei Arbuzov yazdığı, Fatoş Sevengil’in çevirdiği ve Hülya Karakaş’ın yönettiği ” Söz Veriyorum” oyunu Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde ilk gösterimini yaptı. 

İki perdelik oyun 2. Dünya Savaşı sırasında kuşatma altındaki bir şehirde yaşanan umutsuzluk ve yıkım sürecinde üç arkadaşın hayat mücadelesi içinde yaşadıkları aşkı konu alıyor. Çok etkileyici bir hikayesi olan oyun önemli mesajlar veriyor. İzleyiciye en zor şartlar altında oluşan dostluğun hiç bozulmadan nasıl yaşatılabileceğini gösteriyor.

İlk gösterimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, sanatçılar Nedim Saban, Ersin Umulu, Makbule Meyzinoğlu, Birgül Ulusoy oyunu izleyenler arasındaydı.
Oyunun konusu:
2. Dünya Savaşı sırasında kuşatma altındaki bir şehirde yaşanan umutsuzluk ve yıkım sürecinde üç arkadaşın hayat mücadelesi içinde yaşadıkları aşkı konu alır.
Oyunun yönetmeni Hülya Karakaş “Söz Veriyorum”u şöyle anlatıyor:
“Acımasız bir savaşın tam ortasında bile masumiyetlerini kaybetmeyen Marat, Leon, Lika karakterlerini çok sevdim, kurdukları cümlelere saygı duydum. Gözyaşlarıyla, iç çekerek, öfkelenerek, tekrar tekrar okudum. Aleksei Arbuzov’un yazdığı bu güzel tiyatro oyununu anlamaya çalıştım. Dostluğu öne koydum, aşkı yaka süsü olarak kenara çektim. Ancak aşk öylesine büyülü ki ne yapıp edip kendini ifade etmeyi başarıyor.”
Oyunun Künyesi:
Yazan: Aleksi Arbuzov
Çeviren: Fatoş Sevengil
Yöneten: Hülya Karakaş
Müzik: Cihan Kurtaran
Dramaturg: Hatice Yurtduru
Sahne-Kostüm Tasarım: Almila Altunsoy
Işık Tasarım: Mahmut Özdemir
Efekt Tasarımı: Nesrin Coşkuner
Yardımcı Yönetmen: Gözde İpek Köse
Yönetmen Yardımcıları:  Cafer Alpsolay -Volkan Öztürk
Oyuncular: Ebru Üstüntaş, Can Ertuğrul, Murat Coşkuner

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı