BİR SANATÇI BİR ESERMÜZİKSANATTAN

Taha Gürbüz’ün Yeni Şarkısı ‘HASBELKADER’

Taha Gürbüz’ün dingin bir vokal melodisi içinde, retro tınılar ile günümüz müzik öğelerini harmanladığı, önümüzdeki dönemde çıkaracağı EP’nin habercisi niteliğindeki yeni şarkısı HASBELKADER, tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Taha Gürbüz’ün pandemi döneminin hissettirdiği duygulardan ilham alarak yazdığı,dingin bir vokal melodisi içinde bir noktada kendiyle ve hayatla yüzleşme niteliği taşıyan ‘HASBELKADER’, dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Süreyya Operası Beste Yarışması Kazananları Albümü: ‘Piyanolu Üçlüler’

Taha Gürbüz, Şarkının Ortaya Çıkış Sürecini Anlattı

Taha Gürbüz, ‘HASBELKADER’ in ortaya çıkış sürecini “her ne kadar kaderci bir bakış açısına sahip olmasam da, tüm dünya ve ülkemizin içerisinde bulunduğu dönemde daha derinden hissettiğim ‘her şeye rağmen yürümek’ duygusundan ilham aldım” sözleriyle anlatıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Taha Gürbüz’ün, pandemi döneminin hissettirdiği duyguların bir yansıması olarak nitelendirdiği ‘HASBELKADER’e Gökhan Özdemir yönetmenliğinde çektiği, sade ve şarkının duygusunu aktaran klibi de aynı gün müzikseverlerle buluştu.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’ e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı.

Mix ve mastering’ ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “HASBELKADER” aynı zamanda, Taha Gürbüz’ ün önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’sinde yer alacak şarkılardan biri. Fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’ in gerçekleştirdiği ‘HASBELKADER’ in kapak illüstrasyonunu ise grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin hazırladı.

HASBELKADER
Söz – Müzik/Düzenleme: Taha Gürbüz
Synths /Keyboards/Elektrik gitar/Beat program: Taha Gürbüz
Bas gitar:  Volkan Topakoğlu
Geri Vokal: Çiğdem Doğmuş
Mix & Mastering: Eray Polat
Yapım: Taha Gürbüz
Yayın: JokerStore
Klip Yönetmen: Gökhan Özdemir
Kapak Tasarım: Özge Tığlı Ertekin
Fotoğraf: Dilan Bozyel

Taha Gürbüz Kimdir?

2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç  şarkıyla ‘Birincilik’ ve  ‘Tuborg  Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından itibaren ise sırasıyla ‘Anlamadı’, ‘Söz Mü?’, ‘Karanlıklar’, ‘Karanlıklar – Akustik’, Ceren Kaan ile düet yaptığı ‘Öldür Beni’, ‘Öldür Beni – Akustik’i müzikseverlerle buluşturdu. Son olarak geçtiğimiz Haziran ayında ‘İhtimal’ şarkısını yayınlayan sanatçı 5 Şubat’ta, 2021 yılında yayınlamayı planladığı ‘FİL’ isimli EP’sinden ilk şarkısı ‘HASBELKADER’i müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu