RESİMSANATTAN

Ünlü Futbolcu Gomis’in Sanat Merakı Koleksiyona Dönüştü

Galatasaraylı ünlü futbolcu Gomis, sanata düşkünlüğüyle adından söz ettiriyor.
Gol kralı olarak tanınan Galatasaray’ın ünlü transferi Bafetimbi Gomis, futbol başarısı kadar sanata olan ilgisiyle de dikkat çekiyor.
Özellikle Galatarasay figürlü sanat eserlerinden oluşan koleksiyonuyla tanınan Gomis, geçtiğimiz günlerde ünlü heykeltıraş Gina Ginali imzalı yarı aslan yarı kendi yüzü olan bir tabloyu koleksiyonuna ekledi.

Bafetimbi Gomis, uzun yıllardır yurtdışında birçok ülkede resim ve heykel sanatında başarılı eserlerini sanatseverlerle buluşturan başarılı sanatçı Gina Ginali imzalı eser için “Her yönüyle bana ait olan bu harika tablo için Gina’ya çok teşekkür ederim” diyerek bu eserin sanat koleksiyonunun en özel parçalarından biri olacağını sözlerine ekledi.

Çok beğendiği tabloyu sosyal medya hesaplarından da paylaşan Gomis, “Gina Ginali’nın eserlerine zaten bayılıyorum ama bu eser benim için çok değerli ve çok özel oldu” dedi.

Gomis, Türkiye’de sanat çevrelerinin yakından takip ettiği genç sanatçı Gina Ginali ve tablonun yer aldığı fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu