ETKİNLİKLERSANATTANSERGİ

YAPI KREDİ 75. DOĞUM GÜNÜNÜ “ABRAKADABRA” SERGİSİ İLE TAÇLANDIRACAK

Yapı Kredi, 75. Yıl Sergileri kapsamında Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda, Türkiye güncel sanatının öncü isimlerinden Halil Altındere’nin “Abrakadabra” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Kültür ve sanatın bankası Yapı Kredi, kuruluş yıldönümünde sanatseverleri heyecan verici 75. Yıl Sergileri ile buluşturmaya devam ediyor. Banka, 75. yaşına girdiği Eylül ayında doğum gününü Halil Altındere’nin “Abrakadabra” sergisi ile kutluyor.

Altındere’nin sanatçıyı bir sihirbaz, eserleri sihir malzemesi, sergi alanını ise sahne olarak kurguladığı “Abrakadabra” sergisi, 11 Eylül 2019 tarihinde Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda sanatseverlerle buluşacak. Sergi açılışında ayrıca dünyaca ünlü küratörlerden ve “Abrakadabra” sergi kataloğunun yazarlarından Hou Hanru bir de konuşma yapacak.

‘Magic Touch’

Bu sene, dünyanın en prestijli sanat etkinliği olarak kabul edilen Venedik Bienali’nin uluslararası ana sergisinde üç eseri sergilenen Altındere, “Abrakadabra” sergisi ile son dönemde ürettiği tüm üç boyutlu işleri sanatseverlerle buluşturacak. Sanatçının hiper-realistik heykellerini, bronz işleri ve enstalasyon çalışmalarını bir araya getirecek sergi, gündelik yaşamın gerçekliği ve hayal dünyası arasındaki sınırların geçişkenliğini sorgulayan 20’den fazla eserden oluşacak.

‘Half Assistant’

Sergiyle eş zamanlı olarak; Yapı Kredi Yayınları’ndan Hou Hanru, Maria Lind ve HG Masters gibi dünyaca ünlü küratör ve yazarların bu sergi için özel olarak kaleme aldığı yazılarını içeren kapsamlı bir kitap çıkacak.

‘Hip Hop Bitcoin’

Ayrıca sergi paralelinde sanatçının bir eseri de Yapı Kredi bomontiada ALT’da sergilenecek.

Ana Görsel: ‘Sokak Satıcısı’

‘Telephone Call from Istanbul’
Başa dön tuşu