RESİMSANATTAN

Yasemin Kalyoncu’dan ‘Düşler ve Melekler’

Yasemin Kalyoncu’cunun Düşler ve Melekler’ başlıklı resim sergisi Aya Gallery Park Dedeman Levent’te sanatseverlerle buluştu.

Yaşamın ritmini müzikle ifade etmeye çalışan sanatçı Yasemin Kalyoncu, çalışmalarında lekesel etkiyle birlikte deseni daha çok ön plana çıkarıyor. Müzikle resmin etkileşimini, insan ve yaşamın etkileşimi olarak ifade ederken, yaşanmışlığın ve yaşanmamışlığın izlerini çalışmalarına aktarıyor.

Eserlerinde sergilediği masalsı etkiyi tuvallerine de yansıtan Kalyoncu; “Resim yapmak şiir okumak gibi geliyor bana. Her dizesinden cümlesine, her kelimesine kadar farklı dünyalar. Şiir yazmak da resim yapmak gibi bir şey. Belki farklı bir dünya arayışım yok. Kendi dünyamın farklılıklarına yolculuk yapmak, kendi ritmimi yakalamak. Bunları yaparken resimlerimde yol arkadaşlarım var benimle. Ve müzik; “Müzik dünyada başkalarının da var olduğunun kanıtıdır” bana göre çok şiirsel bir ifade. Resim, şiir ve müzik işte benim dünyam…” diyor.

Sergi açılışına ünlü ressamlar Raif Kalyoncu ve Hasan Mutlu da katıldı. Gençlerin ve çocukların katılımıyla hem eğlenceli hem de sanatla dolu dakikalar geçirildi.

Hayaller dünyasının izlerini taşıyan bu eserleri 10 Şubat 2019 tarihine kadar AYA Gallery Park Dedeman Levent‘te görebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı