SANATTAN

Yavuz Bingöl’ün Erdoğan Sevgisi Meyvesini Vermiş!

Berkin Elvan ve ailesi için söyledikleri, Erdoğan’ın davetlerinde en ön sıralarda yer alması ve birlikte samimi pozlar vermesiyle sert eleştiriler alan Yavuz Bingöl için Erdoğan’ın talimatı ile Kültür Bakanlığı’ndan ödenek çıktı. Bu bilgi “Havuz Medyası” olarak adlandırılan Sabah Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ’un yazısından…

Yavuz Tayyip 2Yazar Yüksel Aytuğ, Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde bugün Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nin detaylarını yazdı.

Yavuz Bingöl’ün o ödül töreninde trilyonluk bir projeyi kaptığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nin ayrıntıları Sabah yazarı Yüksel Artuğ verdi. Beştepe’deki ödül töreninden notlarını okuyucuları ile paylaşan Aytuğ, tören sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ayaküstü projesini anlatıp kabul ettiren Yavuz Bingöl’ü de yazdı.

Aytuğ’un yazısına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bingöl’ün anlattıklarını dinlerken Erdoğan’ın da şaşırdığını söyledi.

İŞTE O YAZI: 

Resepsiyon sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hararetli hararetli bir şeyler anlatanlardan biri de Yavuz Bingöl’dü. Öylesine heyecanlıydı ki, Erdoğan’ı bile şaşırttı. Belli ki önemli bir mevzuydu. Sohbetin ardından konuşulanları merak edip Yavuz’a sordum. “Büyük bir projemiz var” dedi.

Meğer Ahmet Yesevi’nin hayatını konu edinecek son derece görkemli bir sahne gösterisi planlıyormuş. Bunun için dünyadaki en etkileyici olimpiyat seremonilerini hazırlayan şirketle birlikte çalışacakmış. Yunus’un, Mevlana’nın felsefelerine ilham oluşturan, ‘kaynağın başındaki serçeşme’ diye anılan Ahmet Yesevi’yi yeni kuşaklara anlatmak için Broadway gösterilerini aratmayacak, yüksek prodüksiyonlu muhteşem bir sahne gösterisi düşlüyormuş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bingöl’ün önerisine hemen onay vermiş ve Kültür Bakanlığı üzerinden projenin hayata geçirilmesi için girişimde bulunulmasını istemiş.

Yavuz’a “Böylesine büyük bir gösteri için gerekli donanıma sahip sahneyi nereden bulacaksın?” diye sordum. “Bunun için 3 bin kişiyi içine alacak özel bir çadır sahnesi kuracağız ve önce Türkiye’yi, sonra dünyayı dolaşacağız” dedi. Haydi inşallah!

(http://www.cumhuriyet.com.tr/)

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı