SANATTAN

Yedi Türk Sanatçı SOFA Chicago’da Eserlerini Amerikalı Sanatseverlerin Beğenisine Sundu

ABD’nin en gözde sanat organizasyonlarından biri olan Chicago Heykel Objeleri ve Fonksiyonel Sanat Eserleri Fuarı (SOFA Chicago) 7 – 9 Kasım tarihleri arasında Chicago’da düzenlendi.

7 – 9 Kasım tarihleri arasında Chicago’da gerçekleşen fuarda, yer alan sanatçılar İpek Altunmaral, Gül Delemen, Meral Değer, İpek Kotan, Çetin Pireci, Tan Taşpolatoğlu ve Canan Ustaoğlu eserlerini Amerikalı sanatseverlerin beğenisine sundu.

ARMAGGAN Art & Design Gallery ile kar amacı gütmeyen bir A.B.D. örgütü olan, tüm dünyada Türk kültürünü tanıtan ve koruyan Turkish Cultural Foundation ortak sponsorluğunda sergilenen eserlerle ilgili TCF Genel Müdürü Güler Köknar, “Türk sanatçıları SOFA’da uluslararası sanat kitlesiyle bir araya getirmek amacıyla, bir kez daha ARMAGGAN ile işbirliği yapıyor olmaktan dolayı gururluyuz. Sergilenen eserler Türkiye’nin dinamik çağdaş sanat dünyası ile beraber kültürel ve sanatsal mirasını da yansıtıyor” diyor.
Dünyanın önde gelen çağdaş sanat ve tasarım fuarlarından biri olarak dikkat çeken SOFA Chicago, her yıl on binlerce koleksiyoner ve sanatsever tarafından ziyaret ediliyor. Dünya çapında üne sahip onlarca galerinin katılacağı fuarda heykelden tasarıma, mücevherden dekoratif sanatlara, geniş yelpazede çağdaş üç boyutlu ve fonksiyonel eserler sergileniyor. Üç gün süren saygın etkinlik, tüm dünyadan çığır açan çağdaş sanatçıları, heykeltıraşları, tasarımcıları, küratörleri ve koleksiyoncuları bir dizi sergi, konuşma ve tartışma için bir araya getiriyor.

Boston, Washington, D.C. ve İstanbul’da ofisleri bulunan Turkish Cultural Foundation’ın çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.turkishculturalfoundation.org adresini ziyaret edebilirsiniz. ARMAGGAN Art & Design Gallery hakkında daha fazla bilgi edinmek için ww.armaggangallery.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı