ETKİNLİKLERSERGİ

Yusuf Taktak, ‘Başka Zaman – Başka Mekan’ İle Brieflyart’ta

Yusuf Taktak’ın tuval resimleriyle birlikte, kutuların içine karışık teknikle yaptığı son dönem çalışmalarının yer aldığı “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi 14 Eylül’de Brieflyart Galeri’de açılıyor!
Son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisinin de eserlere yansıdığı sergi, 15 Ekim 2023 tarihine kadar Brieflyart’ta
ziyarete açık olacak.

Brieflyart, 14 Eylül-15 Ekim 2023 tarihleri arasında ressam ve akademisyen Yusuf Taktak’ın yeni kişisel sergisi “Başka Zaman – Başka Mekan”a ev sahipliği yapacak. Sanatçı, her sergisinde olduğu gibi resimlerinin yanı sıra  üç boyutlu işlerinin de yer aldığı bir eser seçkisini Brieflyart’ta sergileyecek. Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapan Yusuf Taktak, resimlerinde ve büyük kutular üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarında gerçek ve yanılsamayı birlikte değerlendiriyor. “Başka Zaman – Başka Mekan” sergisinde yer alan eserlerde, son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi de izleyiciye yansıyor.

Sergi için hazırlanan katalogda, tüm işlerin yanı sıra Nusret Polat’ın Yusuf Taktak ve sanat pratiği üzerine kaleme aldığı yazısı da yer alıyor.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 15 Ekim 2023’e kadar salı-cumartesi günleri 10.00 – 19.00; pazar günleri 13.00 – 19.00 saatleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edilebilir.

Brieflyart
Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. Ongan Apt. No: 43A
Beyoğlu/ İSTANBUL
(Alman Başkonsolosluğu karşısı)

Yusuf Taktak, 'Başka Zaman – Başka Mekan' İle Brieflyart’ta

Yusuf Taktak Kimdir?

1951 Bolvadin’de doğdu. 1969-70 döneminde girdiği İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nden 1974’de mezun oldu. Aynı yıl Salzburg Yaz Akademisi Prof. Mario Deluigo öğrencisi oldu. 1976’da İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ve Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nde asistanlık yaptı. Her iki kurumdan da 1990’da istifa etti. Kısa bir süre Yeditepe Üniversitesi ve 2005’den 2016’ya dek YTÜ Bileşik Sanatlar bölümünde görev yaptı. Beyoğlu’ndaki atölyesinde çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında 29 kişisel sergi açmış ve aynı şekilde karma sergilere katılmıştır. Türk sanatıyla ilgili sergiler düzenlemiş, Öncü Türk Sanatı, Günümüz Sanatçıları, Modern Türk gibi önemli sergileri yapmış, Plato dergisini çıkarmıştır.

Kuantum Belirsizliği – Salime Kaman yazdı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu