ETKİNLİKLERSERGİ

Zeynep Torun İle ‘Her Kedi Başka Bir Âlem’ Sergisi

ZEYNEP TORUN
“Her Kedi Başka Bir Âlem”
Resim ve Heykel Sergisi
22 Mart – 16 Nisan 2022
GALERİ SELVİN ARNAVUTKÖY

Zeynep Torun, “Her Kedi Başka Bir Âlem” isimli sergisi ile ilgili şöyle diyor;
”Hayatımıza giren kedileri yazıyordum. Daha önceden yaptığım kedi resimleriyle yazılar birleşince bir bütün oldu.
Günlerden Pazar, sevgili dostlarımız Sema ve Nezih Başgelen bizde. Konuşma sırasında bu yazı ve resimler konu olunca Nezih’in “Hemen bunu basalım” demesiyle kitabı elimde hissettim.
Uzun bir süre yeni resimler ve yazılarla, düzeltmelerle çalışmalar devam etti. Sonunda 2022’den birkaç gün evvel kitap elimizde oldu.
Selvin’e bahsettiğimde “Sergisini yaparız” deyince, çok hoş oldu benim için. Kitapta değişik zamanlarda yapmış olduğum resimler var. Bir kısmı realist, bir kısmı soyutlanmış. Hayal mahsulü olanlar da var.
Tabii, Selvin olunca heykelsiz olmaz. Ben de kısa sürede heykeller yaptım.
Yazılı, şiirli, resimli heykelli bir sergi. Kediler her yerde.”

Zeynep Torun Galeri Selvin

Sergi kapsamında ayrıca, ilginç öyküleri ve birbirinden güzel resimleriyle kediler alemini daha iyi anlayacağınız bir kitap da sizi bekliyor olacak.

Sergi 22 Mart – 16 Nisan tarihleri arasında Galeri Selvin Arnavutköy’de ziyaret edilebilir.

GALERİ SELVİN   
Arnavutköy Dere Sok. No:3
Arnavutköy-Beşiktaş/İstanbul

Zeynep Torun Kimdir?

Adana doğumlu olan Zeynep Torun, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi  (Mimar Sinan Üniversitesi) Yüksek Resim Bölümü’nden mezun oldu. Cevat Dereli, Adnan Çoker ve Neşet Günal atölyelerinde çalıştı. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Temel Bilimler Bölümü’nü bitirdi. Değişik çocuk dergilerine resimler yaptı. Cevdet Altuğ’un atölyesinde seramik çalıştı. Sanat çalışmalarını seramik üzerine yoğunlaştırıp kendi seramik atölyesini açtı. Değişik kuruluşlara panolar yaptı. 1993 yılından itibaren resim ve heykeli birlikte yürüten sanatçı, yurtiçinde ve dışında pek çok karma sergiye ve fuarlara katıldı, kişisel sergiler açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu