ETKİNLİKLERSERGİ

Zilberman Gallery – Azade Köker ‘Her Yerde, Hiçbir Yerde’

Azade Köker’in “Her Yerde, Hiçbir Yerde” adlı  kişisel sergisi 1 Ekim – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında Zilberman Gallery’de görülebilir.

Günümüzde yaşanan savaşların, gelecekte yaşanacak doğal felaketlerin de habercisi olduğunu ifade eden sanatçı, bu felaketlerin, korunmaya çalışılan ve uğruna savaşlar verilen sınırları zorlayacağını gösteriyor. “Ormanı göremiyorum ağaçlardan,” diyen Köker, doğayı betimlediği çalışmalarında, sınırları belirsiz doğal mekanlar ve yakında anlamını kaybedeceğine inandığı politik sınırlar üzerinden sınırsızlığı vurguluyor.

Açılış:
30 Eylül 2016
Saat 18:30

ZILBERMAN GALLERY İSTANBUL
İstiklal Cad. No.163 Mısır Apartmanı K.3 D.10 Beyoğlu / Istanbul

ak_191

Azade Köker Kimdir?

Azade Köker (1949, İstanbul), Berlin ve İstanbul’da yaşamakta ve çalışmaktadır. Berlin’deki Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak görev almıştır. Kişisel sergilerinden bazıları: Entkettet (Proje 4L, Elgiz Müzesi, İstanbul, 2015), Hareketli Mekanlar (Zilberman Gallery, 2013), İnsanlık Hali (Milli Reasürans Sanat Galerisi, İstanbul, 2007), Yokluğun Şeffaflığı (Otto-Galeri, Münih, 2004), ve Bahçelerin Şeffaflığı (Kunstverein, Bielefeld, 2001). Katıldığı bazı karma sergilerse: Ultrahabitat (Zilberman Gallery – Berlin, 2016), Meeting Point (Kunstverein Konstanz, Almanya, 2015) ve Hayal ve Hakikat (İstanbul Modern, İstanbul, 2011). Çalışmaları pek çok özel ve kamu koleksiyonunda da yer almaktadır. Bunlardan bazıları: Akbank, İstanbul; The British Museum, Londra; Berlinische Gallery, Berlin; Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, İstanbul; Lebendiges Museum, Berlin; John Michael Kohler Arts Center, Wisconsin; İstanbul Modern.

Başa dön tuşu