Genel

12. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri 13. Anma Töreni

12. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri 13. Anma Töreni İş Sanat Merkezinde düzenlendi.
Anma ve ödül töreninin sunumunu usta sanatçımız Berna Laçin yaptı.

Tören, Türkan Saylan anısına hazırlanmış bir belgesel gösterimiyle başladı. Çağdaş Yaşamın el verdiği gençlerin, düşüncelerini anlatan bir anma belgeseli gösterildi. Berna Laçin, törende sunum görevinin kendisine verilmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu ve onur duyduğunu dile getirdi.

Yakın zamanda babasını kaybeden ünlü piyanist Fazıl Say anma gecesine canlı olarak katılamadı. Gönderdiği bir video ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Türkan Saylan’a olan sevgi ve bağlılığını anlattı. Türkan Saylan adına yaptığı eseri, ilk defa bu gecede dinletti.

Anma ve ödül töreni, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in konuşması ile devam etti. Ayşe Yüksel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin gelişimini, yaşadığı zorluklara rağmen nasıl yoluna devam ettiğini anlattı. Türkan Saylan ile yol arkadaşlığını, Türkan Saylan’ın ilke ve anlayışını Çağdaş Yaşam ailesine aktarmasından bahsetti.

12. Türkan Saylan Bilim Ödülü, Bilim Akademisi işbirliği ile belirleniyor. Bilim ödülü, Bilim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Canan Atılgan tarafından açıklandı. Bilim Ödülü Koç Üniversitesinden psikiyatri alanında çalışma yapan Doç. Dr. Deniz Ceylan‘a verildi. Bilim ödülünü alan Deniz Ceylan ödül için konuşmasını yaptı.

12. Türkan Saylan Sanat Ödülü, seçici kurulu tarafından değerlendirilen öyküler arasından belirlendi. 12. Türkan Saylan Sanat Ödülü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan yardımcısı Lale Platin tarafından açıklandı. 12. Türkan Saylan Sanat Ödülü, ‘Alametler’ eseriyle Gaye Boralıoğlu’na verildi.

Ödül töreni sonrası, piyanist Barış Kosku’nun sunduğu piyona dinletisi ile anma ve ödül töreni tamamlandı. Gece aile fotoğrafı ile sonlandı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu