ETKİNLİKLER

16. Contemporary Istanbul Bilet Fiyatları Belli Oldu

Bu yıl Tersane İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak olan ve açık havayı da çok fazla kullanacak olan 16. Contemporary Istanbul Fuarı, 5-6 Ekim’de önizleme, 7-10 Ekim’de ise genel ziyarete açılacak.

Çağdaş sanatın en çok ilgi gören etkinliklerinden Contemporary Istanbul (CI), Akbank ana sponsorluğunda 5-6 Ekim’de önizleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasında ise genel ziyarete açılacak. CI, bu yıl alışıldığı gibi Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda değil, Tersane İstanbul’da yapılacak.

Contemporary Istanbul, salgın süreci sonrası ilk uluslararası fuarını yapacak. Önceki fuarlarda nadir olarak açık havada eserler sergilenirken bu fuarda açık alanlar çok daha fazla kullanılacak. CI’da 57 galeri ve kurum, sanatçılar, koleksiyonerler, uluslararası basın ve sanatseverler ağırlanacak. 16. edisyon için bilet fiyatları, tam 150 TL ve öğrenci 80 TL olarak belirlendi.

”İkinci 15 yılımıza başlıyoruz”

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, basın toplantısında yaptığı konuşmada, ikinci 15 yıl vurgusu yaptı. Güreli, “Contemporary Istanbul olarak Haliç’in tarihsel önemini ve kültüre olan katkısını çağdaş sanatla birlikte ifade etmeye hazırlanıyoruz. 16. yılımızda yaptığımız bu mekân değişikliği ile ikinci 15 yılımıza başlıyoruz. Bunu salt bir mekân değişikliği olarak değil, CI olarak kendimize belirlediğimiz hedeflerimizin ilk adımı olarak değerlendirebiliriz. Yeni dönemde, Contemporary Istanbul’un ülkemiz için öneminin farkındayız ve bunu farklı projelerle sürdürebilirliği içine alan yeniliklerle büyütüyoruz. CI, bu yıl 16. edisyonunda çağdaş sanatı, kültür ve sanat yaşamını şehirle birleştirirken, daha aktif ve daha kapsayıcı bakış açısıyla yenilenmiş bir fuar olarak geleceğe bakıyor” dedi.

‘Sanatçılara Esin Kaynağı Oluyor’

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ise şu mesajı iletti: “İstanbul’da sanat sezonunun başladığının habercisi olan Contemporary Istanbul’un şehrimizin dinamik çağdaş sanat ortamını daha da körükleyeceğine inanıyorum. Contemporary Istanbul bizim için belirli tarihlerde olup biten bir etkinlikten daha fazlası. Bu özel etkinliğin bugüne kadar önemli oluşumlara ve sanatçılara esin kaynağı olduğuna inanıyorum. Bunda Akbank olarak katkımız olduğunu bilmek bize gurur veriyor.”

16. Contemporary İstanbul, Tersane İstanbul’da

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı