ETKİNLİKLER

Akademililer Sanat Merkezi Karma Resim Sergisi – “Açık Kapılar”

Akademililer Sanat Merkezi, sezonun son sergisinde 20 yıllık sanat yaşamında ilk kez yer verdiği bir konsept ile seyircisini karşılıyor. Sanat merkezinde çalışmakta olan 17 ressamın ürettiği eserlerinin galeride sergilenmesinin yanı sıra, ressamların atölyeleri on gün boyunca açık kalacak ve sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Uzun yıllar boyunca bir arada çalışan fakat kendilerine yarattıkları alanlarda apayrı dünyalar kuran bu sanatçılar, açık atölye günlerinde; çalışma alanları, paletleri, üretim ve eskizleri gibi pek çok kişisel detaylarını izleyicileri ile paylaşacak. Bu şekilde sergi açılışı sonrası, eski fakat yaşamla dolu bu sanata adanmış binanın her katında, ilk defa, üretimin adımları izlenebilir halde olacak.

“Açık Kapılar” sergisi 30 Mayıs ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde izleyici ile buluşuyor. Sergi açılışından itibaren on gün boyunca ressamlar atölyelerinde, sanatseverler ile gerçek bir sanat deneyimini ve kendi öznel yolculuklarını paylaşmak için bekliyor olacaklar.

İletişimin ve paylaşmanın önemine inanan tüm sanatseverler, yıllardır aynı adreste başarıyla yaşamını sürdüren Akademililer Sanat Merkezi Atölye ve Galerisine davetlidir.

Sergide eserleri sergilenen sanatçılar:
Akın Ekici, Ayşe Tanay, Ayşe Tanay Ülgen, Ayşenur Köksal, Bahar İşlek, Emel Yurdakul, Eylül Köksümer, Gizem Enuysal, Hakan Kalay, Janer Ekbul, Joel Menemşe, Neşe Akar, Resul Aytemür, Serap İskender, Songül Canerik, Vasıf Pehlivanoğlu, Yasemin Kuşi.

Açılış: 30 Mayıs 2018, Saat: 18.00

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu