ETKİNLİKLERİstanbulSERGİ

Akın Ekici, ‘Nefesim’ İle Ovoo Art’ta

İstanbul’un yeni sanat platformu Ovoo Art baharı soyut sanatın önemli sanatçılarından Akın Ekici’nin 19 Mart’ta açılacak sergisi ile karşılıyor.

Akın Ekici, nefes almanın önemini her geçen günden fazla anladığımız bu salgın günlerinde, hayatın en önemli eylemini tasavvufun, mitolojinin ve halk kültürünün zengin bağlamıyla buluşturmaya çalışıyor.

Küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı, “Nefesim” sergisi, boyanın, fırçanın, doğaçlamanın ve evrene dağılan renklerin nefesini soluyor.

“Nefesim”, 6 Nisan tarihine kadar Ovoo Art’ta izlenebilir.

Ovoo Art
Meşrutiyet Mahallesi, Şair Nigar Sokak No: 65-67
Nişantaşı-Şişli/İSTANBUL

Akın Ekici Kimdir?

İzmir Gt Art Interiors Sanat Galerisi Resim Sergisi - Akın Ekici “Yansıma-İzmir”

1967 yılında Kayseri’de doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1995-2009 yılları arasında Türkiye Garanti Bankası A.Ş. ’de, sırasıyla, Avukat, Hukuk Müşaviri ve Hukuk Baş Müşaviri olarak görev yaptı.

İlkokul yıllarından itibaren resim sanatına ilgi duydu. Ortaokul ve lise yıllarında resme olan yeteneğini fark eden ressam öğretmenlerden özel resim dersleri aldı. Bergama ve İzmir’de düzenlenen çeşitli resim yarışmalarında dereceler aldı.

2009 yılında, Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’ne katıldı. Burada Ressam Resul Aytemür ile birlikte önce figüratif çalışmalar yaptı. Devrim Erbil Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’ndaki çalışmaları sırasında Ressam Prof. Devrim Erbil’in öneri ve değerlendirmeleri doğrultusunda sanatını geliştirdi.

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok grup sergisinde ve sanat fuarlarında yer alan sanatçı bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Ulanbatur/Moğolistan, Tiflis/ Gürcistan ve New Jersey/ ABD ’de olmak üzere on adet kişisel sergi gerçekleştirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu