FOTOĞRAFSANATTAN

Ali Bilge Akkaya’nın fotoğraflarında kaybolacaksınız!

Ali Bilge Akkaya’nın “Üç veya Issız Yolların Derin Serüvenleri” başlıklı üçüncü kişisel sergisi, x-ist’in yeni adresi Karaköy Juma’da açıldı.

Güçlü estetik görüsü ve mükemmeliyetçi tavrını, anın getirdiği rastlantılar sonucu kadrajına katan genç fotoğrafçı Ali Bilge Akkaya, üçüncü kişisel sergisinde önceki serileriyle ilişkide kalırken, bunu bir adım öteye taşıyarak, izleyiciye hem hikayesinde kaybolabileceği, hem de kendine dair kişisel detayları barındıran bir seri sunuyor.

Kontrastların dramatik etkisinin açıkça görüldüğü kadrajlarında, simetriyle yarattığı illüzyonlardan, fotoğrafın içerisinde dikkati beklenmedik bir noktada yakalamayı başaran hareket halindeki figürlerinden ve anda donup kalmış izlenimi yaratan sahnelerinden bir adım dışarı taşan genç sanatçı, fotoğrafın sınırlarını çerçeve formuyla bozguna uğratıp, kendine has geometrik düzenlemelerle oluşturduğu dilini yeni bir biçim ve boyutlandırmayla deneyimliyor. Fotoğraflarındaki dilin etkisini birebir yakaladığı “Check-in, Antalya”, ilk ve bu sergideki tek video eseri olarak izleyiciyle buluşuyor.


Mekan ve insan ilişkisini kusursuz sahnelerde donduran Ali Bilge Akkaya’nın “Üç veya Issız Yolların Derin Serüvenleri” isimli üçüncü kişisel sergisini 30 Mart 2019 tarihine kadar x-ist’in yeni adresi Karaköy Juma’da ziyaret edebilirsiniz.

x-ist
Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Mumhane Cd., No:50, K:2,
Beyoğlu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı