TİYATRO OYUNLARI

Altkat Sanat Tiyatrosu “Sevdadır” Oyunu İle Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde

2021-2022 sanat sezonu ile uzun bir aradan sonra tiyatro oyunları izleyicileri ile buluşuyor. İstanbul Altkat Sanat Tiyatrosu üretimi olan “Sevdadır” oyunu 22 Ekim 2021 Cumartesi Saat 20.00‘da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi‘nde seyircisi ile buluşacak.

SEVDADIR OYUNUN KONUSU

Sevdadır-afiş1973 Yılında henüz 25 yaşında yitirdiğimiz Arkadaş Z. Özger’in şiirleri çeşitli dergilerde yayınlanır. Arkadaş’ın şiirleri; yalnızlık, yoğun bir iç hesaplaşma, sevda ve yaşama arzusu içerir. Şiirlerin içine sızdırılmış alay, toplumla, aşklarıyla, kendiyle hesaplaşmasıdır. Bir yandan çocuksuluk hâkim olurken bir yandan da isyanı da yüreğinde alev gibi yaşar. Şairin tek şiir kitabı olan “Sevdadır” ın içine sığdırdığı şiirleri okuyunca, koca bir dünyayı ve onun gerçeğiyle tanışıyor olacaksınız.

Altkat Sanat olarak tüm bu birikimi ve derinliği sahneye taşıyor olmak heyecan verici. Arkadaş Z. Özger şiirleri Türkiye’de ilk kez bütünlüklü olarak tiyatro sahnesine taşınıyor. Bir şiir dinletisinden öte Şiir-Performans olarak yorumlanan oyun yer yer dramatize ediliyor. Altkat Sanat’ın bu yorumu şiirin içindeki dinamik yapının ete kemiğe bürünmesi olarak da görülebilir.

Uyarlayan ve Yöneten:  Nevzat Süs

Dramaturgi: Ali Ekber Kul

Müzik: Vedat Ali SezerDeniz Çakır 

Işık Tasarımı: Selver Çavuş Kostüm Tasarımı: Buonun

Fotoğraf Volkan Erkan  Işık Uygulama : Taha Eren Özcan

Oynayanlar Müge Saut, Esra Kucur, Cemre Akkay

Biletler : Biletix ve Rezervasyon için : 0535 204 57 39 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı