RESİMSANATTAN

‘ANADOLU’NUN RENKLERİ’ AYA GALLERY’DE!

SERAP SOYALTININ KİŞİSEL SERGİSİ  *ANADOLU’NUN RENKLERİ * AYA GALLERY PARK DEDEMAN LEVENT’TE SANATSEVERLERLE BULUŞTU.

Doğallığın ve sadeliğin en güzel örneklerini tuvallerine yansıtan, resimlerinde yaşattığı mahalli kültür ile naif ressamlar arasında yer alan sanatçı Serap Soyaltın‘ın ‘Anadolu’nun Renkleri’ başlıklı sergisi Aya Gallery Park Dedeman Levent‘te açıldı. Soyaltın, resimlerinde mahalle gelenekleri, düğünler, komşuluklar, çocuk oyunları, bağ bozumu, pekmez kaynatma, kışlık hazırlıklar ile ilgili doğal yaşamı resmettiği eserlerle izleyiciyi çocukluğuna götürüyor, anılarını tekrardan yaşatıyor, olağanüstü bir görselliği gözler önüne seriyor.

Sanatçı Serap Soyaltın sergisi ile ilgili şunları söyledi: “Aklımda gezinen gürültülü, eğlenceli, öğretici kalabalığın hepsini tek tek konuşarak anlatmaya kalksaydım eğer muhtemelen çok konuşuyor yine kafamız şişti denirdi. Resim, gevezeliğimi sessizce anlattığım en güzel sanat. Böyle bir yetenek insana kendini mutlu hissettiriyor. Yaşadığım bu toprakların tarihi, kültürü, gelenekleri, insanları ilham verici ve bunu sessizliğimin emeği ile resimlerimde görsel bir şölen haline getirebiliyorum. Bu benim için müthiş bir armağan… “

Geçmişin izlerini geleceğe taşıyacak olan eserleri 2 Kasım 2018 tarihine kadar AYA Gallery Park Dedeman Levent‘te ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı