ETKİNLİKLERSERGİ

Antalya Coas Tapas Restaurant Resim Sergisi – Aysel Arısoy ‘Vaveyla’

Ressam Aysel Arısoy’un ‘Vaveyla’ başlıklı resim sergisi 6 Ekim 2019 tarihinde Antalya Kalkan’da bulunan Coas Tapas Restaurant’da sanatseverlerle buluşuyor.

Çalışmalarında vücut ritmi ve dilini konu alan Aysel Arısoy, beden ritmi ve dans üzerinden figüratif çalışmalar yapıyor. Sanatçı duyguların izdüşümü olarak gördüğü hareketleri, beden, ritim ve dans bütünlüğü içinde izleyiciye aktarıyor.

Sergi, 6 Ekim – 6 Kasım 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Coas Tapas Restaurant
Süleyman Yılmaz Cad. No: 21
Kalkan – Antalya

Aysel Arısoy Kimdir?

1991 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğdu. 2009 yılında Üsküdar Kandilli Kız Lisesi’nden “Resim Alanında En Yetenekli Öğrenci” seçilerek mezun oldu. Aynı yıl Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim bölümünde tam burslu olarak sanat eğitimine başladı. Doğuş Üniversitesi’nde Sanat Kulüp Başkanlığı’nın yanısıra Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğrenci Temsilciliği yaptı. 2013 yılında buradan mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında bir dönem Prof. Devrim Erbil’in yanında asistan olarak çalıştı.

2018 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Görsel Sanatlar Öğretmenliği Pedegojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar dalında yüksek lisans eğitimine başlayan ve halen burada eğitimine devam eden genç sanatçı birçok karma ve kişisel sergide yer almıştır. Çalışmalarına devam etmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı