KİTAPKÖŞE YAZILARIOğuz Kemal Özkan

İskilipli Atıf Hoca Neden Haindir? – Oğuz Kemal Özkan yazdı…

Son yıllarda resmi tarihin çalakalem nasıl ters yüz edildiğine, simitçiden-gazozcudan nasıl tarihçiler türediğine hep birlikte şahit oluyoruz. Evet resmi tarih taraflı olabilir, ideolojik savunma ve mübalağalar içerebilir ama karşıt devrimci tarihçilerin eleştirilerine baktığınızda ideolojik duruşlarını bırakın bir kenara bir akıl-mantık silsilesi ya da parçacıkları dahi göremezsiniz.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu – Oğuz Kemal Özkan yazdı…

İskilipli Atıf Hoca Neden Haindir?

İşte Togan Yayınları’ndan çıkan ‘İskilipli Atıf Hoca Neden Haindir?’ adlı bu kitap İskilipli Atıf’dan kahraman yaratmaya çalışanların Cumhuriyet’e karşı kin ve nefrete dönüşen tarihsizliklerini, kimliksizliklerini, mantıksızlıklarını belgeleriyle ortaya koymaktadır. ‘İskilipli Atıf Hoca Neden Haindir?’ sorusunun cevabını tüm yalınlığı ve çıplaklığıyla bu kitapta bulacaksınız.

İskilipli Atıf’ın hayatı, ‘Frenk Mukallitliği ve Şapka’ kitabı ile ilgili bilgileri, Teali İslam Cemiyeti kuruculuğu ve İngiliz Muhipleri Cemiyeti ile olan ilişkisini ve sonrasında yargılanma ve karar sürecini tüm detaylarıyla okuyacaksınız.

Şapka devrimi, Harf devrimi gibi devrimlere Japonların yazısından, kültüründen ödün vermeden kalkındılar gibi karşıt örnekler verme safsatasına düşenlere cevaplar da var bu kitapta:
‘Japon Mebuslar Meclisine silindir şapka ile girmek zorunludur ve anayasalarında vardır.’

Ölümden Sonra Hayat Var mı? – Oğuz Kemal Özkan yazdı…

Rüyalardan Ayaklanmalara

Tesettürün kaldırılmasını söyleyenleri bile kafir-dinsiz-mürted olarak nitelendiren birisinden alim ve mağduriyet yaratmak isteyenlerin, Giresun’da, Rize’de çıkan devrim karşıtı ayaklanmaları başlatanların rüyalarında Allah’ın kendilerine yol gösterdiklerini söyleyerek halkı kandırmaları gibi kandırılmaya nasıl devam edildiklerini bir kez daha ibretle göreceksiniz.

İskilipli Atıf Hoca’nın Osmanlı döneminde maaşlarını alamayan hocaları kışkırtan ve sürgüne yollanan arkadaşı için yardım topladıktan sonra aynı akıbete uğramamak için sahte pasaportla Kırım’a nasıl kaçtığını, daha sonra Mahmut Şevket Paşa’nın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla sürgün cezasına çarptırıldığını da öğreneceksiniz.

Kısaca ‘İskilipli Atıf Hoca neden haindir?’ sorusunun cevabını bu kitapta bulabilirsiniz..

Oğuz Kemal Özkan

İskilipli Atıf Hoca

Yorgunluğa Yol Açan 7 Beslenme Hatası

Başa dön tuşu