ETKİNLİKLER

Antik Hotel İstanbul Karma Resim Sergisi – Rena Fili, Feyza Zeybek “Ölümsüzlük”

Hardan Art Team bu özel projeyi iki kadın sanatçı Rena Fili ve Feyza Zeybek ile sunmaktan gurur duyar.

Rena Fili ve Feyza Zeybek’in eserlerinin sergileneceği “Ölümsüzlük” adlı karma resim sergisi, 17 Kasım- 5 Aralık tarihleri arasında Antik Hotel İstanbul’un -2 ve -3’üncü katlarında bulunan 1500 yıllık geç Roma- erken Bizans dönemine ait tarihi sarnıcın dokusu korunarak günümüze ulaştırılan Antik Otel ”Antik Cisterna” sergi salonunda açılacak.

Güzel Sanatlar mezunu olan iki sınıf arkadaşı görsel sanatçı, farklı kökenden gelen, inanışları ayrı olan iki insan, ama aynı zamanda, aynı şehirde büyüdükleri için ortak yanları, İstanbul sevgisi ile gelişen düşünceleri ve görüşleri mevcuttur. Projenin konusu, İstanbul’un muhteşem tarihi, bu şehirde gelişip son bulan iki büyük İmparatorluğun kaderi ve bu kentte kendilerini ÖLÜMSÜZLÜĞE kadar taşıtacak ünlü, önemli kadınlarının hayatıdır.

Rena Fili Bizans İmparatorluğunu, Feyza Zeybek ise Osmanlı İmparatorluğunu ele alıp inceliyor. Bu iki uzun süreçte en önemli saydıkları kadınlara ve onların tarihte bıraktıkları izlere odaklanıyorlar. Uzun yılların deneyimine sahip iki sanatçının ortak paydasını oluşturan birbirinden farklı olsa da ortak yönleri olan bu dünyaya hakim olmuş büyük imparatorlukların, dominant karakterli, sahnede veya sahne arkasında duran kadınlarının, tarihin akışını nasıl yönlendirdiklerinin simgesi, onların ölümsüzlüğü haline geliyor.

Asistan: Sinan İbrahim Beşe

Açılış ve Kokteyl: 17 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 17:00’da Antik Cisterna Sergi Salonu Antik Hotel İstanbul -2 ve -3 katlar

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı