ETKİNLİKLER

Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisi Resim Sergisi – Tülin Onat ‘Döngü’

Prof. Tülin Onat  ”Döngü”  adlı resim sergisi ile ilk kez Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisi’nde!

Tülin Onat‘ın son dönem eserlerinin yer aldığı sergi Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisi‘nde 14 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşacak.

tulin-onatBugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında 37 kişisel sergi açmış, 200’ün üzerinde grup ve karma sergiye katılmış olan Tülin Onat birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Özel koleksiyonlarda ve müzelerde eserleri yer alan sanatçı ilk kez Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisinde gerçekleştireceği ”Döngü” sergisi ile Arnavut sanatseverler ile bir araya gelecek.

T.C. Tiran Büyükelçiliği himayelerinde, Yunus Emre Enstitüsü ve Tiran Ulusal Sanat Galerisi ev sahipliğinde, İKASD ve  Türk Hava Yolları desteği ile küratörlüğü Beste Gürsu tarafından yapılan Tülin Onat “Döngü” sergisinin  açılışı 14 Eylül 2016 saat 19.00’da  Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisi’nde gerçekleşecektir.

Küratör Beste Gürsu; Tülin Onat’ın eserlerindeki soyutlanmış biçimlerin, derinlik ve rengin etkisi ile  kuvvetlenen 3 boyutlu çalışmaların, heyecan verici, dokunma arzusu uyandıran, etkileyici formlardan oluştuğunu ve sanatçının duvarı yalnızca taşıyıcı eleman olarak değil, resmin bir parçası olarak konumlandırdığını belirtti.

Sergi, Pazartesi günleri hariç her gün 10.00 / 19.00 arası Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisinde görülebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı