ETKİNLİKLERSERGİ

Art-Z Gallery’de ‘MediumMix: forthecollectors’ Sergisi

Art-Z Gallery, küratörlüğünü Haydar Akdağ’ın üstlendiği “MediumMix : forthecollectors” sergisiyle ziyarete açıldı.

Zengin sanatçı kadrosuyla farklı kuşaklardan ve disiplinlerden sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı amaçlayan sergi; bir koleksiyon önerisi sunmaktadır. Kurulduğu günden beri İzmir ve Çeşme’de proje bazlı sergiler düzenleyen Art-Z Gallery, aynı zamanda Alaçatı’daki galeri mekânında pop-up alanıyla ulaşılabilir sanatı izleyicisiyle buluşturuyor.

“MediumMix : forthecollectors” seçkisinde yer alan eserler aracılığıyla günümüz sanatından bir kesit sunuluyor. Fotoğraf, enstalasyon, artırılmış gerçeklik (AR), heykel, resim, desen, gravür vefineart baskılarla zenginleştirilmiş sergi, koleksiyonculuğa ilk adım atamak isteyen ya da var olan koleksiyonunu zenginleştirmek isteyen sanatsevere bir motivasyon alanı açıyor.

Eserlerin figüratif ve hikâye anlatıcısı kompozisyonları, izleyicisinin parçaları birleştirerek düş kurmasına alan açarak özgürleştiriyor. Üretim yöntemlerinde sanatçıların kullandıkları farklı disiplinler, sergiye adını vererek yöntemlerin araç ve vasıta olarak güncel sanat dinamiklerindeki kullanım alanını izleyicisine göstermeyi amaçlıyor.

Sergide yer alan sanatçılar:

Ahmet Ağıllı, Ahmet Rüstem Ekici, Alara Özdemir, Ataman Oğuz, Aykut Öz, Aytaç Beyazgül, Baysan Yüksel, Burak Özkan, Damla Sandal, Deniz Doğruyol, Doruk Paksoy, Ece Gauer, Ezgi Özkılıç, Funda Alkan, Gabriel Vorbon, Gamze Kuyumcu, Hakan Sorar, İsmail Sertaç Yılmaz, Merve Dündar, Neşe Çoğal, Özge Kahraman, Pemra Aksoy, Pınar Kuseyri, Saliha Yılmaz, Samet Öztürk, Sefa Çakır, Vuslat Çamkerten ve Yasemin Keltek

Sergi, 20 Temmuz 2023 tarihine kadar Art-Z Gallery, Alaçatı’da görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu