ETKİNLİKLERSERGİ

Artweeks@Akaretler 7. Edisyonu Başlıyor

Bilgili Holding ev sahipliğinde, İstanbul’un kent yaşam ve kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler’de gerçekleşecek Artweeks@Akaretler, 2 Kasım’da kapılarını yeniden açıyor.
Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda yeniden gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonu, 13 Kasım’a kadar izleyiciler ile buluşacak.
Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organize ettiği bu yeni edisyonda da farklı disiplinlerden pek çok özgün ve yeni eserler sunulacak.

Artweeks@Akaretler, bir kez daha 2-13 Kasım tarihleri arasında dünyanın en havalı caddeleri listesine Türkiye’den tek giren Akaretler’in benzersiz atmosferinde sunulacak. Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen galerilerinin bir çoğunun yeniden yer alacağı Artweeks@Akaretler, sanatçıları ve izleyicileri biraraya getirerek sanatı erişilebilir kılmayı hedef alıyor.   Çeşitli galeriler, koleksiyoner sergileri ve bağımsız sanatçıların eşsiz eserlerini ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunacak Artweeks @ Akaretler’in 7. edisyonu Akaretler Sıraevler  15-17-19-37-39-55-57 numaralı binalar ile rezidans alanlarında gerçekleşecek.

Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonuna katılacak bazı Katılımcı Galeriler arasında; Ambiedexter, Anna Laudel, Arton, Bosfor, Büyükdere 35, Difo, Ferda Art Platform, Galeri 77, Galeri Nev, Krank, Martch, Merkur, Mine Sanat Galerisi, Mixer, Öktem Aykut, Pi Artworks, Pilevneli, Sanatorium, The Empire Project, The Pill, Versus ve X-ist yer alıyor. 

 Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler; 30 Mart-10 Nisan 2022 tarihleri arasında 6.Edisyonunu da başarı ile tamamlamıştı. Sanat dolu 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 16 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 2 koleksiyoner seçkisini 110 bin gibi rekor bir ziyaretçi ile buluşturarak sanat dünyasına yeniden bir ivme kazandıran İstanbul’un bu keyifli sanat etkinliği 7.Edisyonu ile yeniden uluslararası sanat galerilerine, koleksiyoner sergilerine ve solo show’lara ev sahipliği yaparak sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

https://artweeks.com.tr/

Artweeks@Akaretler

Akaretler Hakkında

Sultan Abdülaziz’in talimatıyla Sarkis Balyan tarafından 1875 yılında inşa edilen Akaretler, o dönemde Dolmabahçe Sarayı’nın önemli görevlileri tarafından kullanılıyordu. 55.000 m² kapalı ve 5.000 m² açık olmak üzere toplam 60.000 m² kullanım alanı sunan Akaretler’in restorasyonu Bilgili Holding tarafından gerçekleştirildi. Akaretler, ofislere, lüks konutlara, mağazalara, kafe & restoranlara ve W Istanbul Hotel’ e ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a yeniden kazandırılan, Avrupa’nın 2. büyük restorasyon projesi olan Akaretler, Londra’da Urban Land Institute’ un (ULI) ödülünü kazanmıştır.

Bilgili Holding Hakkında

1950’lerden beri ağırlıklı olarak gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren, restorasyon projelerine imza atan ve Türkiye genelinde otel, ofis, ticari ve konut projelerine yatırım yapan Bilgili Holding, yeni ve özgün projeleri hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Bünyesinde; Akaretler Sıraevler, W İstanbul, BH Conference & Airport Hotel, Bodrum Bodrum Evleri & Bodrum Bodrum Kıyı Evleri, One Ortaköy ve West Blocks projeleri bulunmaktadır. İstanbul’un kültür-sanat ve tasarımla yeni buluşma noktası Galataport, Republika Academic Aparts, Soho House İstanbul, The Peninsula İstanbul, The Ritz Carlton Residences İstanbul’un yanı sıra Amerika’da birçok projeye imza atmıştır.

UBS ve Çağdaş Sanat Hakkında:

UBS, çağdaş sanatı ve sanatçıları destekleme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Dünyanın en önemli kurumsal sanat koleksiyonlarından birine sahip olan banka, Art Basel ile küresel lider ortaklığı ve ‘Art Basel ve UBS Küresel Sanat Pazarı Raporu’nun eş yayıncısı olarak sanat piyasasıyla ilgili uluslararası diyalogu ilerletmeyi hedefliyor. UBS ayrıca, dünyanın önde gelen bazı sanat kurumlarını, etkinliklerini ve fuarlarını desteklemektedir. UBS, müşterilerine UBS Collectors Circle ve UBS Art Advisory aracılığıyla sanat piyasası, koleksiyonculuk ve miras planlama hakkında içgörü sunuyor. UBS’nin çağdaş sanata olan bağlılığı hakkında daha detaylı bilgi için ubs.com/art adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu