BalıkesirETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından 2013 yılından beri düzenlenen ve Ayvalıklıları klasik müzik ve cazla buluşturan AIMA Müzik Festivali, dopdolu bir programla yaza giriyor.
Bu yıl 8 Haziran – 24 Eylül tarihleri arasında Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleşecek olan festival, yaz aylarına yayılan toplam 12 konserle tamamlanacak. 

Festivalin açılış konserinde, Berke Buğra Gökkaya (tuba), Alper Çoker (trompet), Ertuğrul Köse (korno), Kumsal Germen (trombon) ve Deniz Arda Başuğur’dan (trompet) oluşan O Da Tekfen Brass Band, Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfi Tiyatro’da dinleyicilerle buluşacak. 8 Haziran 2023, saat 20:30’da başlayacak konserde, hem popüler hem de klasik eserlerin bakır üflemeli beşlisi için düzenlemeleri seslendirilecek. Konser, halka açık ve ücretsiz olacak.

Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali, Haziran ayı içerisinde, 24 Haziran’da “Genç Yetenekler: İlyun Bürkev (piyano) ve Naz İrem Türkmen (keman)” ile 29 Haziran’da “Nil Kocamangil (viyolonsel) ve Cem Babacan (piyano)” konserleriyle devam edecek.

Festivalin ayrıntılı konser programına, AIMA’nın resmi internet sitesi olan www.ayvalikmusic.org adresinden erişilebiliyor.

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi AIMA

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi, kısa adı ile AIMA, 1998 yılında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kurulan müzik eğitim merkezidir. AIMA genç müzisyenleri uluslararası seçkin hocalarla bir araya getirerek ufuklarını genişletmeyi ve eğitimlerini teşvik etmeyi amaçlayan çalışmalar yürütmektedir. AIMA ayrıca 2013’ten beri her yıl Ayvalık Müzik Festivali’ni de düzenlemekte ve Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirme yönünde çaba göstermektedir. AIMA’nın kuruluşundan beri bu çalışmalara katılan 1000’i aşkın öğrenci ve on binlerce dinleyici, aralarında Ayla Erduran, Suna Kan, Lukas David, Peter Bruns, Valery Oistrakh ve İdil Biret gibi dünyaca ünlü sanatçıların bulunduğu çok sayıda virtüözle buluşmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu