KİTAPKÖŞE YAZILARIOğuz Kemal Özkan

Ölümden Sonra Hayat Var mı? – Oğuz Kemal Özkan yazdı…

En kaçınılmaz akıbet ve değişmeyen tek gerçek ölüm bu hayatta. Ya öldükten sonra? İşte bu kitapta ruhsal ve bilimsel araştırmalardan, deneysel ruhçuluk alanındaki çalışmalardan yararlanılarak ölüm ve ötesiyle ilgili kafanızı kurcalayan bütün sorulara cevaplar verilmeye çalışılmış. Ve aynı zamanda insanın ölüm ve ölüm sonrasına hazırlanabilmesi için yöntem ve uygulamalar önerilmiş.

Ölüm anı ve sonrası hakkında 300 soruya cevap verilen bu kitapta, ölümün ve ölüm sonrası yaşamın sırlarını öğrenecek, ölüm korkusunu yenmek için önemli bir adım atacaksınız. Cennet ve cehennem kavramlarının gerçek manalarıyla tanışacak, bu hayatın anlamını ve nasıl yaşamanız gerektiğinin ipuçlarını bulacaksınız.

Maddi bedenden kurtulan ruhun, yaşayacağı evreleri öğrenince ölüme ve ölüm sonrasına daha iyi hazırlanacak, ruhlar aleminin kapılarını aralayacaksınız. Ölüm sonrası şaşkınlığını yenmenin sırlarını öğrendikten sonra bu hayattaki amacınızı sorgulamaya başlayacaksınız. Ölümden sonraki yaşamınızı mutlu geçirebilmek için öteki aleme nasıl hazırlanmanız gerektiğini de öğreneceksiniz.

Tıbbi ölümün ne olduğundan ruhların cinsiyetine, ölüm sonrası yaşamın nerede sürdürüleceğinden ruhların ömrünün ne kadar olduğuna dair birçok sorunun cevabını bulacak, ruhun asıl vatanına ulaşmasının gerçek kurtuluş olduğunun farkına varacaksınız.

Bu dünyada nefsinin ve maddi arzularının kölesi olan insanların teşevvüş sürecini ıstıraplı geçireceğini öğrenince bu hayatın bir rüya gibi kısa olduğunu fark edecek, dünya yaşamına ait tüm realitelerin cehennemin odunu olduğunu göreceksiniz. Maddi zorunlulukları putlaştıran insanların öteki aleme en zor uyum gösteren ruhlar olduğu gerçeğiyle karşılaşacaksınız.

Bu dünyada olduğu kadar öteki alemde de maddi bağların koparılma gerekliliği ölüm sonrası şaşkınlığı atlatmanın temel yolu. Yani mecazi anlamda Sırat Köprüsünü rahat geçecek insanlar, maddi hayatın izlerini geride bırakmayı kolaylaştıran ‘bu dünyadayken maddi istekleri arka plana atabilme iradesi‘ni gösterenler olacak.

Ayrıca kitapta ölüme hazırlıklı insanların ölümü önceden hissedebileceği hatırlatılırken, korkunç bir olay olarak görünen ölümün asıl vatana dönüş olduğunun bilincinde olan insanların bu geçişi en rahat atlatan kişiler olacağı belirtiliyor. Ölüm ötesi deneyimler ve ruhlarla iletişimlerden de örnekler bulunan kitapta, bütün bildiklerinizi yeniden gözden geçireceksiniz.

İnsanların ölüm ve ötesine hazırlana bilmesine katkıda bulunmak için bu kitabı yazdığını belirten Yazar Alparslan Salt, kitapta en çok merak edilen konuları okurun rahatça anlayabileceği şekilde 300 soruda toparlayarak cevaplamış. Bu kitabı okurken ruhlar alemine girecek, bitirdiğinizde ise ölümün hiç de korkulacak bir şey olmadığını anlayacaksınız.

Oğuz Kemal Özkan
Başa dön tuşu