ETKİNLİKLERSERGİ

‘Başka Bir Deyiş’ Sergisi HAN Spaces Piyalepaşa’da

Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle buluşturan HAN Spaces, sanatı çalışma alanlarına taşıyor.
HAN Spaces ve Büyükdere35 iş birliğiyle gerçekleşen “Başka Bir Deyiş” sergisi 22 Mart 2023’te açıldı.

Alkaş Gayrimenkul ve Nurus ortaklığı ile kurulan HAN Spaces yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle buluşturan yeni nesil çalışma alanları tasarlıyor ve yönetiyor. Polat Piyalepaşa Çarşı’da yer alan HAN Spaces ev sahipliğinde gerçekleştirilen sergide, sanatın çalışma alanlarında olmasına yönelik çalışmaları devam ediyor. Sanatı, galeriler ve müzelerin dışına taşıyarak çalışma alanlarında kullanılıyor. Sanat galerileri ile dikkat çeken bölgede yer alan Piyalepaşa, HAN Spaces’ta ziyaretçilere ilham unsuru olması için “Başka Bir Deyiş” sergisini açtı.

HAN Spaces Piyalepaşa’da 22 Mart’ta “Başka Bir Deyiş” sergisi kapılarını sanatseverlere açtı. Sergide; Ali Şahin, Atilla Galip Pınar, Ayşegül Karakaş, Basako, Baysan Yüksel, Beyza Boynudelik, Belmin Pilevneli, Çağla Mısırlı, Cins, Deniz Kozakiewicz, Diana Page, Dilek Yücel Duygu Aydoğan, Ece Beylikçi, Eliz Gündüz, Egemen Tuncer, Engin Konuklu, Erin İlkcan Aslan, Ferahnaz Apdiç, Feza Güvenal, Gamze Yalçın, Lütfullah Genç, Melih Çebi, Merve Zeybek, Mr. Hure, Murys, Nagihan Aydınlık, Nilüfer Topal, Rıdvan Aşar, Sébastien Shahmiri, Selma Koç, Sinem Kaya, Studio Pinprick, Şeniz Polat, Yiğit Yazıcı gibi değerli sanatçıların eserleri bulunuyor.

Sergi açılışı kapsamında, “Mr. Hure ile ‘Türkiye’de Sokak Sanatı”Lütfullah Genç ile “Kişisel Bellekten İmgelerin Sanat Nesnesine Dönüşümü”Selma Koç ile “Yapıtların Oluşum Süreci Üzerine” başlıklı konuşmalar gerçekleştirildi.

HAN Spaces CEO’su Gizem Burteçin de konuyla ilgili; HAN’da tıpkı eski iş hanlarındaki gibi samimiyet, birliktelik ve dayanışma olan bir çalışma ortamı hayal ettik. Mekana ruhunu duvarlarımızı açtığımız farklı sanatçılara ait ve zaman zaman değişen sanat eserleri veriyor. Sanatın hayatı güzelleştirdiğine, çalışma alanlarında bizlere ilham vereceğine inanıyor, HAN’da sanata alan açıyoruz. Her yaştan ve yaradılıştan insanın sanatla ve keyifle hakkı olduğunu düşünüyoruz.  Büyükdere35 ile hayata geçirdiğimiz ‘Bir Başka Deyiş’ sergimizi sergilediğimiz HAN Spaces Piyalepaşa’ya sanatseverleri bekliyoruz. İçinde olduğumuz dönemde özellikle travmaları en iyi iyileştiren kişilerin sanatçılar olduğunu söyleyebiliriz. Sanatın iyileştirici gücünü çalışanlara hissettirmek çok önemli. İlerleyen dönemde de HAN Spaces olarak birçok sergiye imza atmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HAN Spaces CEO’su Gizem Burteçin , Büyükdere35 kurucusu Ferahnaz Pala Apdiç,  Han Spaces Sanat Danışmanı Deha Çun

Büyükdere35 kurucusu Ferahnaz Pala Apdiç ise; ‘2017 yılında kurduğumuz Büyükdere35’te farklı bir modelleme yapıyoruz. Galeri mekanında hem sanatçı atölyeleri hem de sanatçı sergileri yapıyoruz.   Başka Bir Deyiş sergimizle HAN Spaces Piyalepaşa’da çalışma alanlarında sanatı destekleyerek sanatın ulaşılabilir olmasını amaçlıyoruz. Genç sanatçılarımıza farklı alanlarda görünürlük sunmak istiyoruz. HAN Spaces Piyalepaşa’da 35 sanatçının 51 yapıtıyla yer alıyoruz. Sergimiz ile 3 kata yayılan bir temsiliyet sunuyoruz.’ dedi.

Büyükdere35 Hakkında

2017 yılında kurulan Büyükdere35; galeri mekanında farklı disiplinlerden çağdaş sanatçıların sergilerine, çeşitli konulardaki seminerlere, sanatçı atölye ve konuşmalarına ev sahipliği yapıyor.

Sanat dünyasında dijitalleşme hızlanırken Büyükdere35, birçok çağdaş sanat eserini sanatseverlerle buluşturmak amacıyla online platformunu kurdu. Bugüne dek birçok sanat alanında, binlerce sanatçıyla varlık gösteren galeri uluslararası bir sanat platformu olan  Artsy’de, 1wall Sergileri’nde, Artweeks Akaretler, Contemporary İstanbul ve   17. İstanbul Bienali  gibi İstanbul’da  sanatın izlenme noktalarında aktif olarak çalıştı.

HAN Spaces Hakkında

Alkaş Gayrimenkul ve Nurus ortaklığında kurulan HAN Spaces yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü teknoloji ve tasarımla buluşturan, insana ve ekosisteme saygılı, paylaşımcı çalışma alanları geliştiren ve yöneten bir iş platformu ve Proptech şirketidir. HAN ekosistemi ile keyifli ve verimli bir çalışma deneyimi sunan HAN Spaces, şirketlere hazır ofisler, esnek çalışma alanları, coworking, toplantı ve etkinlik alanları ile hizmet vermektedir.

Yumuşak Doku Kanserinin Sinyali Olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu