RESİMSANATTAN

Bedri Baykam, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Üç Eserini Armağan Etti

Bedri Baykam, 1998 yılında 1907 Fenerbahçe Derneği’nde açmış olduğu “Fener Dünyayı Yener” sergisinden üç farklı çalışmayı Fenerbahçe Spor Kulübü’nün daimi koleksiyonuna hediye etti.

19 Şubat Pazartesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık ve Yönetim katında düzenlenen törene Başkan Ali Koç ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Sekreter Burak Kızılhan, Fethi Pekin, Can Gebetaş, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Yüksek Divan Kurulu Üyesi İsmail Tepecik, Baykam’ın eşi Sibel Baykam, oğlu Suphi Baykam, Number1 Tv’nin kurucusu Ali Karacan, Gazeteci-Yazar Ümit Zileli, iş insanları Süleyman Kosif, Ercan Akın ve birçok 1907 Fenerbahçe Üyesi katıldı.

Bedri Baykam, Fenerbahçe Spor Kulübüne Üç Eserini Armağan Etti

Törende konuşma yapan Başkan Ali Koç, Bedri Baykam’ın çok yönlü kişiliğinden ve Fenerbahçe’ye olan bağlılığından övgü ile söz etti ve teşekkürlerini iletti. Bedri Baykam ise bu güzel buluşmadan dolayı Başkan’a ve Fenerbahçe Kulübü’ne sevgi ve saygılarını sunarak Fenerbahçe’nin Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve demokrat kimliğini vurguladı. Gerek kendisi gerek ailesi için bu eserleri 100. yıl adına Fenerbahçe’ye hediye etmenin bir onur olduğunu söyleyen Baykam, Başkan Koç’a Fenerbahçe adına, başkanlık döneminde yaptığı maddi-manevi, özverili büyük hizmetler ve emekler için teşekkür etti.

Bedri Baykam, Fenerbahçe Spor Kulübüne Üç Eserini Armağan Etti

Baykam, daha sonra biri Toni Schumacher diğeri Cemil Turan ve üçüncüsü Serkan Acar’ın anıları adına yapılmış yapıtları hakkında açıklamalar getirdi.

Bedri Baykam, Fenerbahçe Spor Kulübüne Üç Eserini Armağan Etti

Tören sonunda, Başkan Ali Koç’un jesti ile, eserler Fenerbahçe Stadı’nın santrasına taşındı ve topluca bir hatıra fotoğrafı çekildi.

‘Cinsiyeti Terk Etme’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu