KÖŞE YAZILARINihal Güres

Gönülden Gönüle/Sevgililer Günü sergisi – Nihal Güres yazdı…

Dünyanın en meşhur AŞK dizelerinden, şiirlerinden birisi Antik şair Catullus‘un sevgilisine yazdığı ‘ÖPÜCÜK” şiiridir. Lirik şiirin önderi olan şair Catullus, yaşadığı küçük Verona’dan ihtişamlı Roma’ya gelince, kendini şaşalı bir hayatın içinde buluyor.
Burada üst düzey bir yöneticinin karısına aşık oluyor, onun aşk oyuncağı oluyor ve yazın tarihinin en unutulmaz dizeleri de böylece ortaya çıkmış oluyor.
Dizeler şöyle:
‘Bana bin öpücük ver, sonra da yüz
Sonra bir ikinci bin, bir ikinci yüz, 
Sonra gene bir bin, bir ikinci yüz, 
Sonra gene bir bin, sonra gene yüz, 
Öyle ki birçok binlerce sonunda
Karıştıralım sayılarını bilmeyelim, 
Bir kem gözlü de kıskanıp, nazar değdirmesin
Bu kadar çok olduğunu bilip öpücuklerimizin!’

Antik çağın rock starı Catullus, pek çok sanatçıya ilham olmaya ve öpücüklerin binlerce, yüzlerce artmasına devam ederken yaklaşan sevgililer günü dolayısıyla Levent Tenis Kulübü‘nde “GÖNÜLDEN GÖNÜLE – SEVGİLİLER GÜNÜ” sergisi açıldı. Sergi düzenlemesi ve küratörlüğünü Tülin Erkmen’in yaptığı sergi kalabalık bir davetli topluluğu ile açıldı.

Değerli Akordeon sanatçısı Edward Arris, açılış boyunca tangolardan valslere kadar zengin bir repertuar sunarak unutulmaz bir konser verdi.
Denizli’den katılan değerli suluboya Üstadı Celal Günaydın ve grubu, suluboya eserleri ve çiçek yorumları ile izleyenler tarafından çok beğenildi.
Sergiyi başarılı bir şekilde düzenleyen Tulin Erkmen,  Mayıs ayı içinde Urfa’da yeni bir sergi için çalıştığını belirtti.
Aşk ve aşk renkleri ile dolan Levent Tenis Kulübünde, tenis yerine aşk dizeleri konuşulmaya başladı.
Yaklaşan Sevgililer Günü , tüm dünyaya ve ülkemize barış ve sevgi taşısın diye umuyoruz.
Sergi, 05-19 Şubat tarihleri arasında Levent Tenis Kulübünde izlenebilir.
Edward Arris ile Türk ve Arjantin tangoları dinlemek isterseniz, 24 Şubat 2018 Cumartesi saat 16.00’da Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu,  4. Levent’te harika bir konser verecek, katılım ücretsiz.

Prof. Dr. Edward Arris, TRT, AKM, CRR gibi pek çok yerde konserler vermişti. Bu konseri de kaçırmak çok büyük bir talihsizlik olur.

Nihal Güres

Türkiye Turing Otomobil Kurumu
Oto Sanayi Sitesi yani Seyrantepe yolu , 4. Levent
Tel: 0212 282 81 40

Fotoğraflar: Aykut Altındağ, Ayten Merki Özgökçen, Nihal Güres

Başa dön tuşu