SANATTANTİYATRO

‘Bir Bu Eksikti’

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

“Bir Bu Eksikti” oyunu yeni ekibi ve yeni uyarlaması ile seyirci ile buluştu.
Tiyatroda komedi dalının usta isimlerinden Can Törtop’un uyarlayıp yönettiği ‘Bir Bu Eksikti’ oyunu yeni kadrosu ile Profilo Kültür Merkezi’nde ilk gösterimiyle seyirciyle buluştu. 

Yakın zamanda kendi sahnesine “Yeni Sahne”ye kavuşan, Tiyatro Dünyası Oyuncuları, Can Törtop yönetiminde yeni oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Sahnelerinin açılışı Boeing Boeing adlı yeni oyunlarıyla yapan, Tiyatro Dünyası Oyuncuları sezonun ikinci oyununu da seyirciyle buluşturdu.

Bir Bu Eksikti

İlk gösterimini yapan ‘Bir Bu Eksikti’ oyunu ilgi çok yoğundu. Oyuna, sanat dünyasından ve tiyatro severlerden yoğun ilgi vardı.

İki perdelik eğlenceli oyunda tempo hiç düşmüyor. Oyunun yönetmeni olan Can Törtop, oyunda dört ayrı karakteri başarılı şekilde oynayarak, seyirciyi büyülüyor. Oyunun her sahnesi sürprizleri, esprileri ile seyirciyi gülme krizine sokuyor.

Bir Bu Eksikti

Tiyatro Dünyası Oyuncuları oyunları, “Yeni Sahne”den takip edilebilir.

Oyun Hakkında 

Atiye Hanım, eski nişanlısının oğlu Şakir Sokullu’yu aramaktadır. Şakir Sokullu’ya yüklü bir para vermek isteyen Atiye Hanım’ın tek şartı Şakir’in başka akrabası olmamasıdır. Gazete ilanını gören Şakir, dostu Ahmet Temiziş ile köşke parasını almaya gelir. Bildiği kadarıyla yaşayan başka akrabası yoktur. Ancak bir ikiz kardeşinin olduğunu fark etmesi uzun sürmeyecektir. Şakir’in ikizi Ali, evin genç kızı Suna’ya aşık olurken karısı Ayşe de Şakir’in peşindedir.

Bir Bu Eksikti, hem geleneksel tiyatromuzdan çok güzel tatlar sunarken hem de artık ekibin alışılmış tempolu ve eğlenceli yorumuyla seyirciye bol kahkahalı bir oyun vadediyor.

Bir Bu Eksikti

Yazan: Ray Cooney
Yöneten: Can Törtop,
Oyuncular: Berke Hürcan, Ece Gürsel, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban, Gamze Umaz, Mustafa Atamer, Ayşen Erikli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu