SANATTAN

Boğaziçi Caz Korosu Yeni Koro Kuruyor.

Yeni sezonu açan Boğaziçi Caz Korosu bu sezona bir yenilikle başlayacağını duyurdu.

Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde yeni bir koro daha kurulacağını açıkladı. ‘MAGMA’ adı verilen yeni grup hakkında tüm merak edilenlere ‘Koro’ cevap verdi.

MAGMA nedir?

MAGMA, Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde şef Masis Aram Gozbek tarafından yeni kurulmuş bir koro müziği topluluğudur.

MAGMA nasıl bir topluluktur?

13906980_850215965109636_5305072743032547868_nMAGMA, koroda şarkı söylemek isteyen ve koro müziği alanında kendini geliştirmek isteyen, 20 yaş ve üzeri herkesin başvurusuna açık bir korodur. MAGMA’ya kimler başvurabilirler? Koroya, 31 Aralık 1996 ve öncesi doğumlu olan ve İstanbul’da* ikamet eden adaylar başvurabilirler. *İstanbul dışında ikamet edip yine de koronun İstanbul’da gerçekleşecek olan provalarına düzenli olarak katılım sağlayabileceğini düşünen adayların mutlaka bizimle iletişime geçmeleri rica olunur.

MAGMA için bir üst yaş sınırınız var mı?

Hayır.

1997 ve sonrası doğumlular MAGMA’ya başvurabilir mi?

1 Ocak 1997-31 Aralık 2001 tarihleri arasında doğanlar Boğaziçi Gençlik Korosu’na başvurabilirler. Koro seçmelerine nasıl başvurabilirim? Seçmelere www.bogazicicazkorosu.com adresindeki formları doldurarak başvurabilirsiniz.
Koroya başvurmak için müzik eğitimi almış olmak, enstrüman çalmak ya da profesyonel olarak müzikle ilgilenmiş olmak şart mı? Hayır, şart değil. Seçmelerdeki* performansınıza göre değerlendirme yapılmaktadır. *Seçmelere, başvuru formlarınız incelendikten sonra onaylandığı takdirde çağrılırsınız.

Seçmelere başvurduktan sonraki süreç nasıl ilerlemekte?

Yaptığınız başvurunun değerlendirilmesinin ardından seçme ekibimiz tarafından size telefon ya da e-posta ile ulaşılacak ve seçmelere katılımınızla ilgili gün, saat, adres bilgileri vb. detaylar iletilecektir. Şayet başvurunuzun değerlendirmesi olumsuz şekilde sonuçlanır ise, bu da yine e-posta yoluyla sizlere bildirilecektir.

Başvurumu yaptıktan sonra durumum hakkında ne zaman ve nasıl bilgilendirileceğim?

Seçme dönemi içerisinde yapılmış başvurular için bilgilendirme; başvurunuzdan sonraki bir ay içerisinde e-posta veya telefon yoluyla yapılacaktır. Seçme dönemi dışında yapılmış başvurular için bilgilendirme; yeni seçme dönemi açıldığı zaman, alınacak yeni başvurularla birlikte olacaktır.

MAGMA seçmeleri nasıl olmaktadır?

MAGMA seçmeleri iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk aşamada temel ses ve duyum egzersizleri sorulmaktadır. Bu aşamayı başarıyla geçen adaylar ise ikinci aşamaya, makul bir süre önceden kendilerine ulaştırılan ve nasıl çalışılması gerektiği konusunda bilgi verilmiş çeşitli eser kesitlerini -sözleriyle- hazır ederek gelmelidir. Seçmelerle ilgili diğer tüm detaylar, zamanı geldiğinde adaylara e-posta yoluyla iletilecektir.

Seçmelerde başarılı olup olmadığımı kaç gün içerisinde ve ne şekilde öğrenebilirim?

Birinci aşama seçme sonuçları, en geç 10 Ekim 2016 tarihine kadar e-posta ve telefon yoluyla; ikinci aşama seçme sonuçları için ise en geç 15 Ekim 2016 tarihine kadar e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

İkinci aşamayı da başarıyla geçtiğim takdirde ne yapmam gerekir?

MAGMA seçmelerinden başarıyla geçmeniz durumunda toplu bir mülakata davet edileceksiniz. Mülakatta koronun takvimi, çalışma sistemi ve genel işleyişi gibi konular hakkında bilgi verilir. Mülakatın ardından koro, çalışmalarına başlayacaktır.

Koroya katılım ücretli mi?

Evet. Koroya katılımın bir dönemlik ücreti KDV dahil 750 TL’dir. Bir sezon iki dönemden oluşmaktadır.

Koronun çalışmaları nerede yapılmaktadır?

İstanbul. Çalışmalar hangi gün yapılacaktır? Pazar. Rutin çalışma gün ve saatleri haricinde de çalışmalar olacak mı? İhtiyaç durumunda ve olası projeler kapsamında, zaman zaman Pazar günleri -veya belirtilen saatler- dışında da çalışmalarımız olabilir. Belirlenen bu ek çalışma günleri, makul bir süre öncesinden koro üyelerine iletilecektir.
Her provaya katılmamız gerekiyor mu? MAGMA koristlerinin tüm provalara düzenli olarak katılım sağlaması beklenir.

Bu sezon, ayrıca Boğaziçi Caz Korosu için de seçmeler yapılacak mı?

Bu sezon, Boğaziçi Caz Korosu için bir seçme planlanmamaktadır.

Peki MAGMA’ya dahil olduktan sonra Boğaziçi Caz Korosu’na katılma şansımız var mı?

Evet. MAGMA üyeleri çeşitli ara sınavlar sonucunda belli koşullara uygunluk sağladıkları takdirde Boğaziçi Caz Korosu’nda da korist olma imkanı elde edebilecekler.
Diğer sorularınız için: [email protected] Teşekkür ederiz!
www.facebook.com/magmachoir
www.twitter.com/magmachoir
www.instagram.com/magmachoir

ASG Açık Çağrı Poster

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı