ÇanakkaleSANATTAN

Bozcaada Sanat Çalıştayı Başlıyor

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Plastik Sanatlar alanından 15 sanatçının katılımıyla, Bozcaada Destina Suit Otel’de başlıyor.
Resim, heykel ve digital sanat alanında üretilecek eserler, Çalıştay sonunda bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Bu sene ilk kez düzenlenen Bozcaada Sanat Çalıştayı, farklı yaş grubu ve disiplinlerden sanatçıları bir araya getiriyor. Barış Mengütay, Beksultan Oğuz, Ceyda Hüseyinoğlu, Erhan Ateşlenmek, Fatih Şimşek, Filiz Kallenci, Gafur Uzuner, Işıl Çelik, Mehmet Kar, Melda Yaramış, Mustafa Günen , Nesrin İçen, Serhat Alparslan, Yıldız Yılmaz Kaçar, Zeynep Güldoğdu gibi sanatçıların yer aldığı Bozcaada Sanat Çalıştayı’nda, ayrıca panel-söyleşi-müzik dinletisi gibi etkinlikler de düzenlenecek. Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın onur konuğu ise Türk Sanat Tarihinin önemli isimlerinden Özdemir Altan olacak.

Bozcaada Sanat Çalıştayı’nı koordine eden Oğuz Kemal Özkan, Çalıştay ile ilgili şunları söyledi: ‘Bozcaada Sanat Çalıştayı, sanatın gücünü her alana yaymak, sanatçıları bir araya getirmek, sanat dünyasında birlik beraberliğin önemini hatırlatmak, farklı yaş gruplarından sanatçıların iletişimini ve birbirleriyle tecrübe  paylaşımını sağlamak için düzenlemeye karar verdiğimiz bir organizasyon. Özellikle yetenekli ve başarılı olmalarına rağmen sanat piyasasında çeşitli nedenlerden ötürü kendilerine yer bulamayan genç sanatçıların bu çalıştayımıza katılmasını tercih ettik. Bunun yanısıra usta sanatçılarımızı da çalıştayımıza davet ettik. Genç sanatçılarımızı usta sanatçılarımızla bir araya getirerek sanatsal anlamda fikir ve tecrübe alışverişi olmasını istedik. Bu anlamda bu Çalıştayın, hem ülkemizin hem Türk sanatının geçtiği bu sıkıntılı dönemde bir farkındalık yaratacağını ve sanatımızda yeni ufuklar açacağını umut ediyoruz.  Bu çalıştayın gerçekleşmesinde öncelikle katılımlarıyla destek olan sanatçılarımıza, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Bozcaada Belediye Başkanı Dr.  Hakan Can Yılmaz’a, Bozcaada Destina Suit Otel işletmecisi Umut Kalkan’a, malzeme desteği ile Colorbox’a ve medya sponsorlarımıza da teşekkür ederim’

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri arasında, Bozcaada Destina Suit Otel’de Bozcaada Destina Otel ana sponsorluğunda, Ek Dergi, KitaptanSanattan.com, TurkishArtNews.com – TurkishArtLine.com medya sponsorluğu, Colorbox ve Winsor&Newton malzeme desteğiyle gerçekleşiyor.

Başa dön tuşu