ETKİNLİKLERSERGİ

Caddebostan Kültür Merkezi(CKM) Sanat Galerisi Karma Sergi – ‘Devridaim’

2 SANATÇININ ORTAK SERGİSİ ‘DEVRİDAİM’ CKM’DE
Doğum, yaşam ve ölüm döngüsünü kendi bakış açıları ile yorumlayan 12 sanatçının eseri ‘Devridaim’ adlı sergide buluşuyor.

Caddebostan Kültür Merkezi(CKM) Sanat Galerisinde 6-29 Aralık 2019 tarihleri arasında görülebilecek serginin temel kavramlarını ‘bilinç’ ve ‘özgürlük’ oluşturuyor.

Süreklilik içeren döngüyü doğumun bir başlangıç, ölümün bir son olmadığı fikri üzerine kuran Devridaim sergisinde, farklı tekniklere sahip sanatçılar dünyayı algılayış biçimlerini kendilerine göre yorumluyor. Küratörlüğünü Seda Yavuz’un üstlendiği sergide Gökhan Deniz, Gözde Başkent, Gülen Eren, Güneş Acur, Hüseyin Rüstemoğlu, Ilgen Arzik, Mihriban Mirab, Mustafa Özbakir, Özgül Arslan, Rugül Serbest, Şenay Ulusoy ve Uğur Yurdakul’un eserleri yer alıyor.

Küratör Seda Yavuz, sergi ile ilgili “Sergi, 12 sanatçının paylaştığı, doğum-yaşam-ölüm döngüsüne bakışlarını sunacak. Ne 12 havari ne de 12 ay, tüm simgelerden arınmış 12 kişi… Kutsal bir üçlü değil; doğum-yaşam ve ölüm üçlüsü, tam da bu döngü üzerine odaklanılacak.” şeklinde konuştu.

CKM Sanat Galerisi
Haldun Taner Sk. No: 11, Caddebostan- İstanbul

Güneş Acur
ŞENAY ULUSOY, Yabancı, Keçe-Pamuk-Kağıt-Tel, 55x42x25 cm, 2019
GÖZDE BAŞKENT, Şehirde-detay, Yuval Üzerine Akrilik, 90×100 cm, 2019
MİHRİBAN MİRAP, isimsiz, Duralit üzeri akrilik, 28x22cm, 2019
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı