SANATTANTİYATRO

“Çın Sabahta”

Nezihe Meriç’in yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği “Çın Sabahta” adlı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyunu seyirci ile buluştu.

Oyun, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yaptı. Nezihe Meriç’in yazdığı oyun sımsıcak insan kokan hikâyesi ile seyirciyi anında içine çekiyor. Oyunda çok farklı hayatlar yaşamış iki kadının bir balkonda başlayan çatışmalarının nasıl gönüllerin açılıp dostluğa dönüştüğü, dostluğa dönüşürken insan olarak farkımızın olmadığı anlatılıyor.

Oyunun yönetmenliği şehir tiyatrolarının usta oyuncusu Hülya Karakaş yapıyor. Oyunda Hülya Karakaş ve Ayşe Günyüz Demirci rol alıyor.

Oyunun Konusu

Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen, mutluluğu yakalayamamış, duyarlı, sevecen iki kadının hüzün dolu öyküsünün aktarıldığı oyunda, insanların birbirlerinin yaşamlarından nasıl ders alıp hayata umutla bakabilecekleri aktarılıyor.

Oyunun Kadrosu:

Müzik: Cihan Kurtaran, Dramaturg:  Hatice Yurtduru, Sahne-kostüm tasarımı:  Almila Altunsoy, Iışık tasarımı: Mahmut Özdemir Efekt tasarımı: Nesin Coşkuner, Video tasarımı: Mustafa Emin Duman, Fotoğraflar: Nesrin Kadıoğlu

Oyuncular: Hülya Karakaş ve Ayşe Günyüz Demirci

Yazan: Nezihe Meriç

Yönetmen: Hülya Karakaş

Gelecek Program:

Oyun, 27-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde,

4-7 Aralık 2019 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde,

18-21 Aralık 2019 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde,

25-28 Aralık 2019 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı