SANATTANHEYKEL

Çorum’dan New York’a Uzanan Heykeltraş Bekir Eroloğlu

Haber: Melike Birgölge

Çok küçük yaşlarda doğal taşlardan hediyelik eşyalar – objeler üreten, sonrasında kendini geliştirip heykeller yapan Bekir Eroloğlu’nun Çorum’dan New York’a uzanan başarılarla ve ödüllerle dolu yolculuğu…

Bekir Eroloğlu, yaptığı ‘Kibele Heykeli’ ile 2001’de, Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği ‘Kültürel Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması’nda ikinci oldu. Bu sayede Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde özel eğitim alma şansı elde etti.

Çorum'dan New York'a Uzanan Heykeltraş Bekir Eroloğlu

800 HEYKELDE İMZASI VAR

Şimdiye kadar 800 civarında heykel yapan Eroloğlu, İstanbul Ankara ve Almanya’da sergiler açtı. Turistlerin, sanatseverlerin, koleksiyonerlerin sayesinde, eserleri; Almanya’ya, Amerika’ya, Japonya’ya, İtalya’ya, Avusturya’ya, Fransa’ya, dünyanın her yerine ulaşmış durumda.

Çorum'dan New York'a Uzanan Heykeltraş Bekir Eroloğlu

Zervas Art Sanat Galerisi tarafından 25-31 Mayıs tarihlerinde ABD’nin New York kentinde düzenlenecek New York Art Symposium’da UNESCO’dan Türkiye’yi temsil etmesi için davet alan Eroloğlu; Anadolu’nun tarihi dokusunu, tabiatın kokusunu, geleceğin coşkusunu, umudun tomurcuğunu, yaptığı heykellerle sanatseverlere ulaştırmaya devam ediyor.

Meri İstiroti İle Sağlık Sektöründe Kadın Liderliğin ve Sanatın İş Hayatına Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu