SANATTUBE

Deniz Beşer İle Sanat Yaşamı Üzerine

Sanatçıların kendi işlerini, atölyelerinden kareler ve ilham kaynaklarını paylaştıkları Açık Stüdyo Günleri İnstagram take over serisinde on dördüncü sanatçı Deniz Beşer idi.

Resim, video, fanzin ve küratörlük üzerine üretimini sürdüren Deniz Beşer, 16 – 20 Temmuz 2020 tarihleri arasında ASG instagram hesabını ödünç alıp güncel ve geçmiş sanat çalışmalarına dair çeşitli paylaşımlar yaptı. Take Over’ın finalinde ise Deniz Beşer ve Kitaptansanattan.com‘un kurucusu, gazeteci, yazar Oğuz Kemal Özkan ile Açık Stüdyo Günleri hesabında canlı yayın gerçekleştirdiler.

Youtube Kanal: Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days (Kanala “Abone Ol”manız önemli bir destektir.)
12 Mayıs – 20 Temmuz 2020 tarihleri arasında Açık Stüdyo Günleri hesabını ödünç alan 14 sanatçı, atölyeleri ve eserleriyle ilgili paylaşımlar ve canlı yayınlar gerçekleştirdiler. Bu programda yer alan sanatçılar ise Mehmet Can Gürsoy, Hilal Bozkurt, Zeynep İnci Şenneyli, Metin Toplu, Yağmur Yılan, Mehmet Üskül, Merve Sayar, İrem Hakyemez, Taylan Ünal, Arel Siviş, Görkem Dikel, Bulut Bagatur, Denef Huvaj ve Deniz Beşer idi. Pandeminin etkisiyle ev ve atölyesine kapanan ve üretimlerini devam ettiren sanatçılar, Açık Stüdyo Günleri aracılığıyla çalışmalarını dijital platformda paylaşma olanağı buldu. 14 haftalık programı kurgulayan Açık Stüdyo Günleri kurucu direktörü & sanatçı Deniz Beşer, ödünç alma programı kapsamında sanatçılarla canlı yayınlar gerçekleştirip bu söyleşileri kayıt altına aldı.
 
2 – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında İstanbul’un farklı noktalarında bulunan sanat atölyelerinin  kapılarını ziyaretçilere açmasıyla fiziksel olarak gerçekleşecek Açık Stüdyo Günleri’ne ise 20 Ağustos’a dek başvurular devam ediyor.
 
Ayrıntılı bilgi ve başvuru için;
openstudiodays.com 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu