SANATTUBE

Dijital Platformda Yeni Ses ‘TiVi11’

"11 Yaratıcılığın ve Dayanışmanın Sayısı"

Dijital platformda yeni ses olan “TiVi11” Youtube’da yayın hayatına başladı.

Yapımcıları Gökçe Oraloğlu ve Badegül Kurt, Tivi 11‘i şöyle anlattılar:
“Biz hem kendimiz hem de bizim gibi söyleyecek sözü olan hikaye anlatıcıları ve dijital içerik üreticileri için bağımsız bir alan yaratmak istedik. Youtube gibi otonomun bize ait olduğu dijital mecralar fikirlerimizin ve ürettiklerimizin bir kısmını ortaya koyduğumuz seslenme noktalarından sadece biri. Biz her alanda, kreatif kişi ve ekiplerle dayanışmaya açık bir ekibiz. Örneğin şu anda bağımsız festivallerde yer alacak ve senaryolarını tamamladığımız iki sinema filmi ve kurmaca bir dizi çekmeye hazırlanıyoruz.”

“Aynı olay herkesin gözünde farklıdır!”

“Tivi 11 kişisel olan politiktir düşüncesiyle yola çıktı. Youtube kanalımızda çoğunlukla mini belgeseller, röportajlar ve ‘Tarihsiz Film’ gibi özgün kültür sanat programları paylaşacağız. Bu içeriklerde ana akımda yeterince yer almadığını düşündüğümüz konu ve hikâyeleri merkeze almak istiyoruz.”

“Karşı kaldırımdan sesleniyoruz!”

“Biz ekip olarak bir hikayeyi geniş açıyla değil de kişilerin gözünden anlatmayı tercih ediyoruz. Olaylarda bizzat bireyin bakışına odaklanıyoruz. Merkezden çok marjinle ilgileniyoruz. Biz dışarıdan değil, içeriden bakmayı tercih ediyoruz. Dünyayla kurduğumuz biricik, kişisel bağla ilgileniyoruz. Biricik bakış ve hikayelerle ilham vermeyi amaçlıyoruz. Kişileri, toplumun onlara atfettiği etiketler ve ana başlıklardan bağımsız, kendi beyan ettiği kimlikle ve hayattaki duruşuyla yansıtmak istiyoruz. Güvenli alandan çıkıp aynı yolun diğer taraflarından yürüyoruz.”

“TARİHSİZ”

“Sunumunu Gökçe Oraloğlu’nun yaptığı Tarihsiz film programında; genelde geçmişte dönemine imza atmış filmleri tekrardan gündeme taşımak ve hatırlatmak istiyoruz. Programa katılan konukların bu filmleri izlerken neler hissettiklerini ve filmin hikayesini kendi dünyalarında nasıl bağdaştırdıklarını önemsiyoruz. Anlamlı bir hikayenin zamansız olduğuna inanıyoruz. Her şeyin hızla tüketildiği bir dönemde kırk yıl önce çekilen bir filmin bile hala aynı heyecan ve duyarlılıkla izlenip hala hayatlarımıza dokunabildiğini görüyor ve deneyimliyoruz. Tarihsiz aslında bir film izleme, bu vesileyle bir “an yaratma” programı. Martin Scorsese’nin dediği gibi “en kişisel olan en yaratıcı olandır.” Biz de filmleri bu gözle izliyoruz.” 

Youtube Kanal: tivi 11 (Kanala “Abone Ol”manız önemli bir destektir.)

TARİHSİZ FİLM KONUKLAR  

17 Mart 2021 – Esra Dermancıoğlu
24 Mart 2021 – İpek Bilgin
31 Mart 2021 – Merve Dizdar
07 Nisan 2021 – Algı Eke
14 Nisan 2021 – Lale Mansur
21 Nisan 2021 – Şenay Gürler
28 Nisan 2021 – Ayta Sözeri
05 Mayıs 2021 – Çiğdem Selışık Onat
12 Mayıs 2021 – Begüm Akkaya
19 Mayıs 2021 – Funda Eryiğit
26 Mayıs 2021 – Derya Alabora
2 Haziran 2021 – Selen Uçer
9 Haziran 2021  – Nazan Kesal

Haber: Nasuh Bektaş

Youtube Kanal: tivi 11 (Kanala “Abone Ol”manız önemli bir destektir.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu