ETKİNLİKLERSERGİ

‘Devoted’, DoArt Galeri’de Açılıyor

DoArt Galeri yönetim kurulu başkanı Seyed Davut ve Sanat Tarihi Derneği kurucusu Şerif Yaşar’ın işbirliği ile sahipliğini yaptığı sanatçı Şevval Başalan’ın küratörlüğünü üstlendiği ‘’Devoted‘’ isimli sergi 25 Eylül Pazar günü kapılarını izleyiciye açacak.

İnterdisipliner bir yaklaşımla bir araya getirilen sanatçıların ortak paydası ‘devoted’ kavramı. Devoted isimli sergide farklı disiplinlerden; Abdo Yalçınkaya, Ahmet Öcal, Ahmet Özel, Bahri Genç, Bedri Baykam, Cemrehan Karakaş, Ceyda Güler, Deniz Gökduman, Ekrem Kahraman, Emre Feyzoğlu, Gülfidan Soyuğur, İsa Jabbari, Kadir Ablak, Mahmoud Azadnia, Mehdi Reyhani, Murat Havan, Musa Güney, Mustafa Akkaya, Mustafa Albayrak, Nebahat Karyağdı, Öykü kesici, Özlem Çebi, Saeed Nodehi, Savalan Jamaati, Seren Ceren Asyalı, Seydi Murat Koç, Şerif Kino, Turan Aksoy, Turan Büyükkahraman, Tülin Onat, Umay Uzay, Yücel Dönmez, Zehra Başaran gibi önemli sanatçılar yer alıyor.

Hayatın anlam arayışını veya anlamını yitirişini, insanın en temel duygularını koşulsuzca kendini adadığı arzularını, öfkelerini, sevgilerini kısacası insana ait tüm duyguları en derinden hissedebileceğiniz bu sergiye davetlisiniz.

Açılış:
25 Eylül Pazar Günü
Saat 18.00

DoArt Galeri
Fahri Gizden sok. No:18/B Gayrettepe,
Beşiktaş İstanbul

devoted : adanmış, fedakâr, özveri.
Her insanın benliğinde olan, en temel duygulardan biri olan bu duygu. her bireyde farklı dozlarda mevcuttur. insanlar hayatı boyunca kendini inandığı bir güce adamıştır. Bu gücün en çarpıcı olanı, insanın varoluşundan bu yana anlam aramaya ve üretmeye başlama arzusuyla açığa çıkmıştır. Sanat bu noktada en büyük itici güç ve en çarpıcı ifade yeteneği haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu