SANATTAN

‘Dramaqueer Sanat Kolektifi’ ilk sergisini Tarlabaşı’nda açtı!

Lgbti+ dernekleri ile daha önce çeşitli illerde birçok sergi, atölye ve gösterimler düzenleyen ”Dramaqueer Sanat Kolektifi”, dernekleşme sürecinden sonra yeni mekanında yeni bir sergi ile sanatseverlerle buluştu.

Pembe Hayat, Mersin 7 Renk dernekleri ile ortak sergiler yapan, aynı zamanda kolektif olarak lgbti bireylerle güncel sanat üzerine atölyeler düzenleyen kolektif, eski ve yeni işlerinden oluşan bir seçkiyi sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sergide; Türk filmlerinden cımbızlanan erkek karakterler arası homoerotik yakınlaşmalardan oluşan “raslantısal homoerotizm”,

kentsel dönüşümünden sonra Tarlabaşı 360 projesinin yayınladığı katalogdan ilhamla üretilen #tarlabasiisburning isimli kolaj çalışma,

kolektif üyelerinin kendilerini peruk mankenleri üzerine uyguladığı heykel ile tanıttığı “This is my hair I don’t wear wigs” isimli çalışmalar yer aldı.

Tarlabaşı‘ndaki dernek binasında sergilere, film gösterimlerine, atölyelere ev sahipliği yapacak olan İstanbul Sanat Derneği aynı zamanda queer-feminist sanatçıların sergileriyle İstanbul sanat çemberini Tarlabaşı’na taşımayı istiyor.

Sergi 17 Kasım 2018 tarihine kadar 12.00-19.00 saatleri arası ziyarete açık olacak.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı