HEYKELSANATTAN

Elif Özal Danışman’ın Heykellerinde ‘Yeniden Doğuş ve Farkındalık’

Elif Özal Danışman’ın ‘Yeniden Doğuş / Farkındalık’ başlıklı ilk kişisel heykel sergisi Gama Art Gallery’de açıldı.

Heykeltraş Elif Özal Danışman‘ın insanın doğadaki gücüne ve yeniden doğuşuna atıfta bulunduğu bronz heykellerinden oluşan ‘Yeniden Doğuş / Farkındalık’ başlıklı heykel sergisi Gama Art Gallery’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Farkındalık terimini “İnsanın kendi içindeki gücünün ve doğanın korunması gerektiğinin bilincinde olması” diye tanımlayan Danışman sergisi ile ilgili şunları söyledi: “Sergilenen heykellerin herbiri, doğanın temel güçleri ile aramızdaki bağı temsil etmektedir. Ateş, su, rüzgar, toprak veya doğumu simgeleyen tüm bu elementler bu dünyada sürdürülebilir yaşam için elzemdir. Dolayısıyla bu heykeller sadece doğanın koruyucuları olmakla kalmayıp çevremize karşı duyarlı olmamız gerektiği konusundaki farkındalığımızı da temsil etmektedir. Heykeller, doğadaki gücümüzün farkındalığını ve yeniden doğuşu simgelemektedir.”

Yeniden doğuşu hatırlatan bu heykelleri Gama Art Gallery’de 12 Kasım 2020 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Gama Art Gallery
Turnacıbaşı Sk. 21 Beyoğlu-İstanbul
(Galatasaray Hamamı girişi karşısı)

Giriş ücretsizdir.

Elif Özal Danışman Kimdir?

“Alman bir annenin ve Türk bir babanın kızı olarak Ankara’da dünyaya gelen sanatçı, gençlik yıllarını ABD’de ve yetişkin yaşamının büyük bir bölümünü Belçika’da geçirdi. Heykel sanatına olan tutkusu hobi olarak yaptığı seramik ile başladı.

Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, aynı üniversitede İngilizce öğretmeni olarak iş hayatına başladı. Daha sonra Belçika’ya yerleşerek ‘BLA, des Arts’da seramik okudu.

Çalışmalarına Michel Neuwels ile ‘Ecole de Sculpture Michal’ ve Isabelle de Bellefroid ile ‘Ecole Art et Ose’de devam etti. İnsan vücudunun doğal güzelliğini ve saflığını gösteren figüratif heykellere odaklanarak becerilerini geliştirdi. Son on yıldır, bu tutkuyla çalışmalarını sürdüren sanatçı Brüksel, İstanbul, Ankara, Londra ve Milano’da sergilere katıldı. Kendisi aynı zamanda UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesidir.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı