ETKİNLİKLERSERGİ

Ersin Karabulut ile Masterclass : “Bir çizerin yolculuğu”

Institut français Türkiye, Masterclass etkinlik serisine Ersin Karabulut ile devam ediyor. Taksim şubesinde şu anda sergilenen Ersin Karabulut ve Machine à Bulles’ün “9. Sanata Yolculuk” sergisine yanı sıra sizlere çizgi roman üzerine, “Bir çizerin yolculuğu” isimli masterclassı sunuyor.

24 Haziran Perşembe günü saat 19.00’da, Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, Ersin Karabulut, ünlü karikatür dergisi Uykusuz’daki kariyerini, farklı zorluklarını ve ilhamını nereden geldiğini bizimle paylaşacak.

Masterclass’ın ardından katılımcılar ile soru-cevap bölümü olacak.

Ersin Karabulut kimdir…

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından başlayarak Pişmiş Kelle, Gırgır, Lombak, Penguen ve kurucusu olduğu Uykusuz da dahil olmak üzere bir çok yayında karikatürler ve çizgi öyküler yazıp çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarına storyboard ve illüstrasyonlar hazırladı. Uykusuz Dergisi’ndeki editörlük ve çizerlik görevinin yanı sıra 2016’dan beri Fransız yayınevleri Fluide Glacial ve Dargaud için çalışıp, Türkçe ve Fransızca çizgi roman albümleri üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında çizgi roman ve öykü anlatımı üzerine atölyeler düzenliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı