SANATTANSİNEMA

Fatma Girik’e, doğum gününde “Şoför Nebahat”li kutlama!

Yeşilçam’da 60.yılını dolduran Fatma Girik’e, doğum gününde “Şoför Nebahat” li kutlama.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından düzenlenen doğum günü etkinliğine, Fatma Girik ile “Şoför Nebahat” filminde ve bir çok filmde birlikte rol aldığı Yeşilçam‘ın yakışıklısı İzzet Günay katıldı.

Doğum günü etkinliğinde, Fatma Girik yine direksiyon başına geçti. Şoför Nebahat filminde kullanılan klasik otomobil direksiyonuna geçti ve İzzet Günay ile filmin sahnesini yeniden canlandırdılar.

Şoför Nebat filminde oyuncu olarak yer alan Sami Hazinses‘e ait unutulmaz “Şoför Nebahat” şarkısı eşliğinde, canlandırılan dolmuş durağında kesilen pastayla Fatma Girik’in hem Yeşilçam’daki 60.yılı ve hem de 75.yaş günü kutlandı.

Etkinlikte, “Şoför Nebahat” adlı parçayı, döneminde Münir Özkul adına stüdyoda seslendiren müzisyen Feridun Güçlü, aynı parçayı akordeonuyla, yarım asır sonra yeniden seslendirdi. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan ve filmin 1960’lı yıllarda çekilen ilk serisinin başrol oyuncusu Sezer Sezin de anıldı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 


Başa dön tuşu