ETKİNLİKLER

Galeri Aydın Resim Sergisi – Aslıhan Kaplan Bayrak ‘Mekan İçre / Space In’

Galeri Aydın, resim sanatçısı Aslıhan Kaplan Bayrak’ın ‘Mekan İçre / Space In’ adlı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, sanatçının ‘varlık/benlik algısı’, düzen/düzensizlik’, ‘kozmos/kaos’ gerilimine işaret ediyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu Galeri Aydın, Aslıhan Kaplan Bayrak‘ın ‘Mekan İçre / Space In’ adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 14 Aralık’ta açılacak sergi, Bayrak’ın son dönemde yaptığı çalışmaları izleyicilerle buluşturuyor.

Sergide sanatçı kendi hassas soyut dünyasının gözleriyle kendi formlarını yaratırken, bir görünüp bir kaybolan imgeleri, hızla merkeze yönelen fırça darbelerini, bizi sürekli tehdit eden öngörülemezlikleri ifade ediyor. Sanatçı yansımalarla, eğrilerle ve kesişen doğrularla, mekanı üst üste kurgulayarak mekanın ve zamanın ruhunu da sorgulattırıyor. Mekanla özdeşleyim; mekan algısının parçalanması, benlik algısının yırtılması ve kaybolmuşluk, arada kalmışlık/araf, yabancılık/ötekilik hissiyatı(!) kavramları da bu sergide izlemek mümkün oluyor.

Aslıhan Bayrak Kaplan’a göre varlık/benlik algısı mekandan bağımsız değildir. Bu düşünceden hareketle sanatçı, mekan algımızla oynayarak düzen ile düzensizliğin sınırlarında gezerken, kozmos ile kaos arasındaki hoş gerilimi sezdirmeyi amaçlıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Yerleşkesi’nde açılacak ‘Mekan İçre/Space In’ sergisi, üniversitenin sergi salonu Galeri Aydın’da 2 Ocak 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.

Aslıhan KaplanBayrak kimdir?

Sanat eğitimine 2003 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde başlayan Aslıhan Kaplan Bayrak, eğitimini Prof.Zekai Ormancı – Prof. Yalçın Karayağız atölyesinde sürdürdü. Fevzi Tüfekçi ve Umut Germeç ile gravür atölyesinde de çalışan sanatçı, 2007’de birincilikle mezun oldu. İstanbul Pendik’teki resim ve gravür atölyesinde çalışmalarını sürdüren Bayrak, 2014 yılından beri Bahçe Sanat İnisiyatifi koordinasyonunu ve sergi küratörlüğünü gerçekleştiriyor.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı