ETKİNLİKLER

Galeri Bohem Resim Sergisi – Fuat ADALI ‘Soyut Dokunuşlar’

Galeri BOHEM, Fuat Adalı’nın “SOYUT DOKUNUŞLAR”  başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dönemsel olarak farklı sanat disiplinlerinin eğitimini tamamlamış olan sanatçı, son yıllarda çini motiflerini modernize edip renklerle anlamlandırarak tuvallerine aktarıyor. Çeşitli desenleri ortaya koyan Adalı, kendi dünyasının renklerini devinimli bir o kadar da dengeli resmederek sanatseverleri bu yolculuğa dahil etmeyi planlıyor.

Galeri BOHEM’de 2-15 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek “SOYUT DOKUNUŞLAR” adlı sergi, Pazar günleri hariç 10:30-19:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Açılış: 2 Nisan Pazartesi Saat: 18:00-20:00

Galeri Bohem
Şahkulu Mah. İlk Belediye Cad. Vural Arıkan Apt. No:5/2
Tünel –Beyoğlu İstanbul

Giriş ücretsizdir.

FUAT ADALI KİMDİR?

1965 yılında Edirne, Meriç ilçesine bağlı Akçedam köyünde dünyaya gelen sanatçı 1984 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünü kazandı. 1988 yılında mezun olduktan sonra 1989 yılında Seramik bölümünde Master’a başlayan Adalı, 1991 yılında Master’ını tamamladıktan sonra resim hayatına geçişi başladı. Esbank resim yarışmasında 2 defa resimleri sergilenmeye değer görüldü. Devlet Resim Heykel yarışmalarında seramik heykel dalında ödül kazanan sanatçı, Ben Adam sanat galerisinde de eserleri sergilenmiştir. Güney Kore’de düzenlenen gravür bienaline katılarak yurtdışında da eserlerini tanıtmıştır. Daha sonra TEM sanat galerisinde gravür sergisi olmuştur ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde hocalık yapmıştır.

Sanatçı Fuat Adalı çalışmalarına Edirne’de devam etmektedir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı