ETKİNLİKLER

Galerist Resim Sergisi | Halil Vurucuoğlu “Reborn”

Galerist, Halil Vurucuoğlu’nun “Reborn” başlıklı altıncı kişisel sergisine 7 Nisan – 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Vurucuoğlu’nun, Carl Gustav Jung’un aynı isimli arketipinden yola çıkarak oluşturduğu sergi, şuuraltının esrarengiz katmanlarını ayrıştırarak, temsili imge ve sembollerle kişinin iç dünyasını irdeleyen neden ve nasıl sorularına yanıt arar. İzleyicinin mekan – alan algısıyla oynayan sanatçı, şuuraltını farklı formlarda yeniden canlandırarak, görünenin ardındaki gizli gerçekleri, psikolojik dışavurumları, kalp ve beyin arasındaki içsel zıtlıkları ve sebep – sonuç ilişkilerini keşfe çıkar.

Bu yoğun düşünsel sürecin sonucunda oluşan duygu durumunun tezahürünü, en temele dönerek, varlığımızın çıkış noktası olan doğada aramaya karar verir. Çalışmalarında kendi hayatı ile paralel olarak insani olan ve olmayan durumları inceleyen sanatçı, insan davranışlarının hangi koşullar neticesinde şekillendiğini anlamak amacıyla; madde, mana, akıl ve duygu arasındaki gelgitleri sorgular.

AÇILIŞ: 7 NİSAN PERŞEMBE, 19:00 – 21:00 

Galerist
Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:67/1
Beyoğlu/İstanbul

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı