Genel

Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi tarafından 7 yıldır düzenlenen ve klasikleşen ‘Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu. Geleneksel sanatlara ve sanatçılara destek amacı fikri ile yola çıkan yarışmada her yıl farklı bir tema belirleniyor. Yarışma geleneksel sanatla uğraşan sanatçılar tarafından yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması bu yıl Hüsn-i Hat dalı iki kategori, çini, tezhip ve minyatür olmak üzere dört farklı branşta düzenlendi. Yarışmaya, yurtiçi ve yurtdışından toplam 202 eser katıldı ve 4 branşta toplam 25 adet ödül dağıtıldı.

Hüsn-i Hat dalında eserleriyle birincilikleri Hakan Arslan ve Abdullah Eren kazanırken, çini branşında Mehmet Kınık, tezhipte Nazanin Rahanama, minyatür dalında Emine Suna Baran ödül almaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni 05 Eylül 2020 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Öte yandan dereceye giren eserler Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek bir sergi ve yayınlanacak bir katalog ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yarışma sonuçları hakkında detaylı bilgilere https://geleceginustalari.ist/ adresinden ulaşabilirsiniz…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı