ETKİNLİKLERSERGİ

“Gelin bu kez iyilik için fırçaları elimize alalım!”

Büyük Küçük Elele “Sanatla Yaraları Sarıyoruz!” Resim Sergisi

Büyük Küçük Elele “Sanatla Yaraları Sarıyoruz!” Resim Sergisi, “İyilik için fırçaları elimize alalım!” sloganıyla sanatçıları destek vermeye çağırdı. Ülkemizde son aylarda üst üste yaşanan doğal afetler yüzünden, maddi manevi zorluklar yaşamaya devam eden çocuklara destek olmak niyetiyle yola çıkan bir sanat hareketi olan resim sergisi, gönüllü sanatçıların destekleriyle bir iyilik hareketi olarak düzenlenecek.

Sergide yer alan tüm resimlerin satışından elde edilecek gelirin, afet bölgelerindeki çocukların okul ihtiyaçlarının karşılanması ve bölge okullarına destek olunması amacıyla kullanılacağı sergi için sanatçılara yapılan açık çağrı ile, daha çok sanatçının eserinin katılımı ve çocuklara daha büyük desteklerin ulaştırılması amaçlanıyor.

Büyük Küçük Elele “Sanatla Yaraları Sarıyoruz!” Resim Sergisi, 14-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Küçükçekmece Belediyesi ve Etki Okulları katkılarıyla, ressam Asuman Savuk küratörlüğünde Art of İst Atölye tarafından düzenlenecek olan sergide, çocuk ve yetişkin sanatçıların eserleri, iki ayrı bölümde yer alacak.

KÜÇÜKLERDEN BÜYÜK İŞLER…

Sergi öncesinde, Etki Okulu’nun yardımsever öğrencileri ile bir atölye çalışması

gerçekleştirilecek. Bu bölümde, çocukların afetzede kardeşleri için tuvale yansıttığı hayaller birleştirilip; bir mozaiğe dönüştürülerek sergilenecek.

BÜYÜKLERDEN KÜÇÜKLERE…

Yetişkin resim sergisi, 20 yıllık bir sergi deneyimi olan Asuman Savuk’un küratörlüğünde, ressamlardan oluşan gönüllü sanatçıların serbest tarzdaki resimlerin yer aldığı bir seçkiden oluşuyor.

Yapılan açıklamada sergiye dayanışma amaçlı katılım çağrısında bulunarak  şöyle dendi: Siz de bu sergide boyalarınızla yaralara merhem olmak isterseniz;

aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak; en geç 11 Ekim 2021, Pazartesi gününe kadar resimlerinizi tarafımıza teslim edebilirsiniz. Gelin, büyük küçük demeden birlik olalım!

Zeren TURGAY DEMİR

Atölye Kurucusu, Sanatçı

Art of İst

Tel:  0532 295 21 97

E-posta: zeren@artofist.com

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı