ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Gökyüzüne Ulaşan Kadınların Hikayesi: ‘Mavi Müzikhol’

Endless Art Taksim’in ilk oyunu Mavi Müzikhol; Eylül ayında seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. 31 Temmuz’da prömiyer yapan oyun  sezon boyunca Endless Art Taksim’de sahnelenmeye devam edecek.

‘Mavi Müzikhol’ oyunu erkek egemen eğlence kültüründe ayakta kalmaya çalışan kadınların yolculuğuna çıkarıyor. Işıkların, müziklerin arasında çocuk kalan kadınlar nice hikâyeye konu oldu. Ve olacak! Spot ışıkları yandığında gülümseyen kadın, ipi elinde tutan erkek! Gerçekçi bir şekilde sahneye taşınan oyun pavyon kültürüne gerçekçi ve ironik bir yerden bakıyor.

Elçin Gürler’in yazdığı Mavi Müzikhol’ün yönetmenliği Muharrem Uğurlu’ya ait. Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz’ın 2 konsomatris kadına hayat verdiği oyun 8-22-30 Eylül’de Endless Art Taksim Sahnesi’nden izlenebilir.

Bu topraklar bir sürprizler kıtasıdır. Her köşesinde bir sürpriz bekler insanı. Her noktasının karmaşası çarpar, baştan çıkarır. Mutlu eder, sevindirir, üzer, hüzünlendirir, şiddetlendirir. Dehlizleri kazıldıkça nice hikâye çıkar içinden. Henüz keşfedilmemiş ya da keşfedilse bile kaçınılmış. Çünkü bu topraklar nice baş kahramanı olmuş. Zamanlar, insanlar değişmiş. Aynı kalan hep kadın olmuş. Ama efendi, ama sokakta, ama kendi evinde, ama umumi evde, ama icracı ama masacı… Her zaman ve her koşulda kanatlarından şeffaf bir iple bir erk’e bağlı. Bazen de bir urganla… Ne zamanki boynundakini kesip atmış. O zaman başlamış kadının hikayesi! Mavi Müzikhol, kanatlarıyla gökyüzüne ulaşan kadınların hikayesi….

Gökyüzüne Ulaşan Kadınların Hikayesi: 'Mavi Müzikhol'

Yazan: Elçin Gürler
Yöneten: Muharrem Uğurlu
Oyuncular: Gülsah Yavuz & İpek Yorulmaz
Yardımcı Yönetmenler: Pelin Koçak & Serap Üsküplü
Koreograf: Serap Üsküplü
Işık Tasarım: İlker Togay
Reji Asistanı: Öznur Ay Bolat
Sahne Direktörü: Metecan Enderer
İdari Koordinatör: Başak İlhan

Doğada Adalet Yokken, İnsan Neden Adalet İster? – Mustafa Günen yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu