SANATTANTİYATRO

Grand Pera Emek Sahnesi’nde tiyatro dolu günler başlıyor.

Kültür ve sanatın buluşma noktası Grand Pera Emek Sahnesi, 2019 yılına tiyatro dolu günlerle merhaba diyecek.

Grand Pera Emek Sahnesi perdelerini, yeni yılda ilk olarak 13 Ocak 2019 Pazar akşamı saat 20.00’da Ray Cooney‘in ustalık eseri olan “Kaç Baba Kaç” oyunu için aralayacak. Bir hastanenin doktorlar odasında geçen ve 2 saat boyunca düşmeyen temposu ile kahkahalar attıran oyunda, rektörlüğe giden yolda çok önemli bir konuşma yapmaya çalışan Dr. David Morgan’ın başından geçen olaylar anlatılıyor.

“Kadın Kafası” bol bol güldürecek 

Grand Pera Emek Sahnesi, 8 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’da İrfan Kangı‘nın hem yazıp hem yönettiği aynı zamanda Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci ve Duygu Şen ile beraber oynadığı bir komedi oyunu “Kadın Kafası”nı izleyiciyle buluşturacak. Oyunun konusu Aylin, Betül, Beyza ve Sevil 4 arkadaş ve can dostlardır. Aylin, Betül, Beyza ve Sevil bir akşam evde kız kıza oturup sohbet etmeye ve hayatların da ki erkekleri çekiştirmeye başlamalarıyla eğlence başlıyor. İşin garip tarafı anlatılan, hayal edilen adamlarla hayallerini yıkan adamlar ne kadar da birbirine benziyor. Seyirciye düşense kendi hayatlarına bakıp düşünmek, bolca kahkaha atmak ve Kadın kafasına erişmek.

Baş Belaları Grand Pera Emek Sahnesi’nde

Yönetmenliğini İrfan Kangı‘nın yaptığı Yosi Mizrahi, İpek Tanrıyar ve Dost Elver gibi sevilen sanatçıların yer aldığı “Baş Belaları” oyunu 22 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’da Grand Pera Emek Sahnesi‘nde sahnelenecek. Tiyatro severlerin beğeni ile izleyeceği oyunda, aynı evde yaşamaya başlayan bir çiftin hayatları ne kadar değişebilir ve nasıl mahvolabilir? Kerem’le mutlu bir birlikteliği olduğunu zanneden Meltem aslında kendisinden nefret edildiğini ve evden kovulmak istendiğini bilmiyorsa? Kerem sevgilisini evden yollayabilmek için en yakın arkadaşı Taner’den yardım için evlerinde kalmasını ve Meltem’i göndermesine yardım etmesini isterse ortaya büyük bir karmaşa ve komedi çıkar mı? Tüm bu soruların cevabı 2 saat boyunca düşmeyen temposuyla birbirlerinin başına bela olan baş belalarında…

Başa dön tuşu