SERGİ

Güler Uluçay Yüce’nin “Goblen Dokuma Resim Sergisi” Krişna Sanat Merkezi’nde açılacak

Güler Uluçay Yüce’nin “Goblen Dokuma Resim Sergisi23 Ekim 2021 Cumartesi Saat:18.00’de Krişna Sanat Merkezi’nde açılıyor.

Krişna Sanat Merkezi genetik bir hastalık olan kistik fibrozis hastalığının tedavisinde dünyada yeni geliştirilen “modülatör tedaviler” in büyük bir umut olmasıyla birlikte, Güler Uluçay Yüce’nin de desteğiyle beraber kalbin ve ruhun yansıması olan sanat yolu ile kistik fibrozis hastalığı konusunda toplumsal bir farkındalık yaratabilmek amacıyla

23 Ekim – 13 Kasım 2021 tarihleri arasında bir sergi düzenliyor. Bu sergide satışa sunulacak eserlerden elde edilen gelir Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Derneği’ne bağışlanacaktır.

GÜLER ULUÇAY YÜCE - 01 - Goblen dokuma resim

KİSTİK FİBROZİS NEDİR?

Kistik fibrozis hastalığı beyaz ırkta sık görülen genetik bir hastalıktır. Ailevi geçiş gösteren bu hastalık en önemli etkilerini akciğerler ve sindirim sistemi üzerinde gösterir. Kistik fibrozis hastalığı doğduklarından beri yeterli kilo alamayan, yağlı dışkılayan, sık bronşit ve zatürre geçiren, terle çok tuz kaybeden; daha ileri yaşlarda bu bulguların yanında bronşlarında genişlemesi olan ve devamlı balgam çıkaran çocuklarda ve erişkinlerde düşünülmelidir. Bu genetik hastalığın tedavisinde dünyada yeni geliştirilen “modülatör tedaviler” büyük bir umut olmuştur. Kistik fibrozisli hastalarımızın dünyadaki diğer hastalar gibi  bu tedavilere kavuşması en büyük dileğimizdir.

KRİŞNA SANAT MERKEZİ

Kennedy Cad. No:29/3 Kavaklıdere/Ankara

Tel: 0312 418 02 53 – 0533 667 16 29  Fax: 0312 419 48 00 e-mal: info@krisnasanat.com        

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı